Prowadzili samochody pod wpływem NARKOTYKÓW! Policja zatrzymała kierowców w okolicach Oświęcimia

2021-01-22 11:47 PAP ON
Nie miał maski, ale miał narkotyki
Autor: KMP ELBLĄG

Dwóch kierowców, którzy prowadzili samochody pod wpływem narkotyków, zatrzymała policja na drogach zachodniej Małopolski – podała w piątek rzecznik policji w Oświęcimiu asp. szt. Małgorzata Jurecka. Grozi im więzienie także za posiadanie środków odurzających.

23-latek z Kęt wpadł, ponieważ w swoim volkswagenie miał zamontowaną tablicę rejestracyjną w sposób, który uniemożliwiał jej odczytanie. W Nowej Wsi został zatrzymany do kontroli drogowej. Policjanci natychmiast dostrzegli, że jest pod wpływem środków odurzających. Badanie śliny wykazało obecność amfetaminy.

Czytaj także: Kraków: SZOK! POLICJANTKA KRADŁA ALKOHOL! Nie została zawieszona mimo przyłapania na gorącym uczynku!

"Kolejne przestępstwo, którego się dopuścił, to posiadanie narkotyków. Miał przy sobie dwa woreczki foliowe z amfetaminą" – podała Jurecka.

Policjanci kontrolując pojazd zwrócili także uwagę na cały szereg nieprawidłowości technicznych, m.in. wycieki płynów eksploatacyjnych i uszkodzoną szybę przednią. W aucie nie było trójkąta ostrzegawczego i gaśnicy.

Czytaj także: "Góralskie Veto" otwiera szkoły! Na Podhalu do podstawówek wrócili również starsi uczniowie

Po narkotykach samochód prowadził także 36-latek, który został zatrzymany w Kętach. Uwagę policjantów przykuł brak bocznej szyby w jego bmw. Podczas kontroli okazało się, że 36-letni kierowca bez stałego miejsca zamieszkania jest pod wpływem amfetaminy.

"Mężczyzna miał też przy sobie woreczek foliowy z zawartością białego proszku, który okazał się amfetaminą" – powiedziała Jurecka.

Czytaj także: Kraków: SZOK! POLICJANTKA KRADŁA ALKOHOL! Nie została zawieszona mimo przyłapania na gorącym uczynku!

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty kierowania pod wpływem środków odurzających oraz posiadania narkotyków. Za to pierwsze przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia, a za drugie do 3 lat za kratami.

Kraków sprzeciwia się centralizacji szpitali