Kraków: OKROPNY SMRÓD na tych ulicach. Krakowianie nie mogą już wytrzymać

2021-01-22 7:33 ON
Kanalizacja
Autor: Piotr Mastalerz

Mieszkańcy krakowskich osiedli w rejonie ulic Tadeusza Kantora oraz Stefana Łaszkiewicza na Wieczystej skarżą się na okropny smród. Uważają, że powstaje on za sprawą przeciążonej sieci kanalizacyjnej. Podłącza się do niej kolejne bloki, które powstają na dawnej bocznicy kolejowej.

Latem i jesienią zdarzały się coraz częściej dni, gdy ze studzienek kanalizacyjnych czuć było nieprzyjemny zapach, który czasem utrudniał nawet otwarcie okna w mieszkaniu. I nie były to pojedyncze przypadki, spowodowane wybiciem kanalizacji. Mieszkańcy nie wiedzieli, czy to problem techniczny, czy problem jest może poważniejszy, a sieć kanalizacyjna jest przeciążona, bo podłącza się do niej kolejne bloki, które powstają na dawnej bocznicy kolejowej - wyjaśnia na łamach “Gazety Krakowskiej” radny Dzielnicy III Prądnik Czerwony Mateusz Drożdż.

Czytaj także: Kraków: SZOK! POLICJANTKA KRADŁA ALKOHOL! Nie została zawieszona mimo przyłapania na gorącym uczynku!

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa, Dominik Jaśkowiec, złożył w tej sprawie interpelację do prezydenta Majchrowskiego. Otrzymał on odpowiedź, z której wynika, że ścieki sanitarne z tego obszaru miasta odprowadzane są przebudowanym w 2016 roku kanałem - trafiają do kolektora lewobrzeżnego rzeki Białuchy w ulicy Kosynierów. Przyczyną przebudowy kanału jest "zabudowa terenu pomiędzy ulicami Mogilską i Ostatnią" - odpowiadają miejscy urzędnicy.

Czytaj także: MAKABRA! Martwy pies w reklamówce! Jest nagroda za wskazanie sprawcy [ZDJĘCIA]

Wodociągi Miasta Krakowa podjęły działania polegające na przeprowadzeniu czyszczenia oraz inspekcji kanalizacji sanitarnej w rejonie ulic Kantora, Łaszkiewicza oraz Ostatniej - przeczytać można w odpowiedzi na interpelację Dominika Jaśkowca.

Kraków sprzeciwia się centralizacji szpitali