Kilkanaście osób uwięzionych w schronisku! Nie wyjdą bez poprawy pogody. Budynek zasypany po sam komin

i

Autor: Schronisko Pięć Stawów W zasypanym przez śnieg schronisku Pięć Stawów utknęło kilkunastu turystów.

Dramat turystów

Kilkanaście osób uwięzionych w schronisku! Nie wyjdą bez poprawy pogody. Budynek zasypany po sam komin

2023-02-03 14:06

Turyści, którzy utknęli w schronisku Pięć Stawów muszą czekać na poprawę pogody. W Tatrach obowiązuje czwarty stopień zagrożenia lawinowego, a w piątek (3 lutego) przez Podhale przetoczą się kolejne śnieżyce. - Kilkanaście osób w schronisku zostaje do czasu poprawy warunków śniegowych. Na szczęście zapasów mamy dość, wszystkie systemy sprawne, wiec cierpliwie czekamy - poinformowało schronisko Pięć Stawów.

Tatry. Turyści uwięzieni w schronisku. Czekają na poprawę pogody

Załamanie pogody w Tatrach zaskoczyło kilkanaście osób, które utknęły w schronisku Pięć Stawów. Turyści nie mogą wrócić z górskiej wyprawy ze względu na zagrożenie lawinowe i muszą czekać na poprawę pogody. Tymczasem synoptycy prognozują, że po południu w piątek, 3 lutego na Podhalu i w Tatrach nastąpią szczególnie intensywne opady śniegu. Na szczęście schronisko jest odpowiednio zaopatrzone. Z internetowego wpisu wynika, że znajdują się tam wystarczające zapasy jedzenia. Na FB udostępniono również zdjęcia całkowicie zasypanego schroniska. Biały puch przysłonił nawet okna, widoczny jest wyłącznie komin wystający spod grubej warstwy śniegu. Przypomnijmy, że TPN do odwołania zamknął szlaki do Morskiego Oka i Doliny Pięciu Stawów.

No i mamy… lawinowa 4, szlak zamknięty, okien nie widać, kilkanaście osób w schronisku zostaje do czasu poprawy warunków śniegowych. Na szczęście zapasów mamy dość, wszystkie systemy sprawne, wiec cierpliwie czekamy. Jak tylko będziemy mogli Was ponownie zaprosić to damy znać. Tymczasem posyłamy mroźne uściski - informuje w mediach społecznościowych schronisko Pięć Stawów.

Trzebinia. Zapadliska na cmentarzu parafialnym i na Osiedlu Gaj
Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany