szczepienia dzieci

i

Autor: Ali Raza/cc0/pixabay szczepienia dzieci

Koronawirus. Jak znaleźć wolny termin na szczepienie przeciwko COVID-19 w Małopolsce? Zabieg szybciej o nawet miesiąc

2021-05-07 9:15

Trwa akcja szczepień przeciwko koronawirusowi. Od 27 grudnia w Małopolsce podano już 1 015 937 dawek preparatu chroniącego przed chorobą COVID-19, z czego 429 433 w samym Krakowie. Liczba zaszczepionych osób mogłaby być jeszcze wyższa, gdyby nie problemy z dostawami szczepionek. Przez to pacjenci rejestrując się w ogólnopolskim systemie często otrzymują odległe terminy szczepień. Dzięki stworzonej wyszukiwarce wolnych terminów, niektórym Małopolanom udało się jednak przyśpieszyć wykonanie zabiegu nawet o ponad miesiąc.

Jak w Małopolsce znaleźć wolny termin na szczepienie przeciw COVID-19?

Wczoraj (6 maja) Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował, że od 27 grudnia zeszłego roku w Małopolsce wykonano już ponad milion szczepień przeciwko koronawirusowi. Zdecydowanie najwięcej z nich (429 433) wykonano w Krakowie, co stawia stolicę województwa na drugim miejscu w całym kraju. Lepszym wynikiem może pochwalić się wyłącznie Warszawa. Do narodowego programu szczepień sukcesywnie dołączają kolejne roczniki. Od 10 maja zarejestrować się na szczepienie będą mogli już wszyscy pełnoletni Polacy, nawet jeśli nie składali wcześniej deklaracji uczestnictwa w programie. Problem stanowi jednak dostępność szczepionek. Opóźnienia w dostawach powodują, że pacjenci otrzymują odległe terminy zabiegów. Nie wszyscy wiedzą, że nawet po zarejestrowaniu się do narodowego programu szczepień istnieje możliwość zmiany terminu. Dzięki temu niektórzy Małopolanie przyśpieszyli wykonanie zabiegu nawet o ponad miesiąc. Co więcej, wolne terminy na szczepienia w Małopolsce można znaleźć nawet w tym samym dniu, w którym rejestrujemy się w systemie.

PRZECZYTAJ: Zbigniew Wodecki upamiętniony w Krakowie w dniu swoich urodzin. Wybór miejsca nie był przypadkowy

Dzieje się tak, ponieważ niektórzy pacjenci rezygnują z zarezerwowanych przez siebie terminów i tym samym zwalniają miejsce innym. Terminów przybywa również po kolejnych dostawach szczepionek. Aby ułatwić znalezienie wolnego terminu na szczepienie przeciwko COVID-19 powstała specjalna wyszukiwarka. Zgodnie z danymi prezentowanymi na stronie zaszczepić się w Małopolsce można nawet jeszcze dzisiaj (7 maja). Wolnymi terminami dysponują placówki w Bukownie, Krakowie, Wieliczce, Dąbrowie Tarnowskiej i Myślenicach, natomiast na jutro (8 maja) szczepienie można jeszcze umówić w Tarnowie i Trzebini. Oczywiście obowiązuje zasada: "kto pierwszy, ten lepszy", zatem wolne terminy będą sukcesywnie zapełnianie przez pacjentów. Czy to działa? Mieszkańcy Małopolski twierdzą, że tak. - Zaraz po długim weekendzie majowym chciałam zarejestrować się na szczepienie w Tarnowie i w ogóle nie było żadnych wolnych terminów. Dzień później udało mi się już zapisać na 12 czerwca, ale w kolejnym dniu zauważyłam w wyszukiwarce wolnym terminów, że mogę przejść ten zabieg już 10 maja. Zadzwoniłam do przychodni i udało mi się przyśpieszyć szczepienie o ponad miesiąc - opisuje mieszkanka Tarnowa pani Barbara.

ZOBACZ: Zakopane. Zaginął 27-letni Daniel Gał. Wsiadł do autobusu i przepadł bez wieści

Kobiety w pandemii - SuperNova w samo południe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE