Zbigniew Wodecki upamiętniony w Krakowie w dniu swoich urodzin. Wybór miejsca nie był przypadkowy

Zbigniew Wodecki
Autor: WBF

Zbigniew Wodecki został upamiętniony w Krakowie w dniu swoich urodzin. Artysta, który przyszedł na świat 6 maja 1950 roku został dzisiaj patronem skweru w pobliżu altany na wysokości ulicy św. Marka. Jak zdradził prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, wybór miejsca nie był przypadkowy, ponieważ tamta okolica była ulubionym miejscem spacerów Zbigniewa Wodeckiego.

Zbigniew Wodecki patronem skweru w Krakowie

Dzisiaj (6 maja) Zbigniew Wodecki skończyłby 71 lat. Zmarły w 2017 roku artysta został upamiętniony w rodzinnym Krakowie w dniu swoich urodzin. Zbigniew Wodecki został patronem skweru znajdującego się w pobliżu altany na wysokości ulicy św. Marka. W uroczystości nadania Zbigniewowi Wodeckiego patronatu wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, który zdradził, że wybór miejsca nie był przypadkowy i ma związek z życiem muzyka. - W dniu urodzin Zbigniewa Wodeckiego, ten piękny zakątek krakowskich Plant zyskał w osobie artysty swojego patrona. Nazwy ulic placów czy skwerów to swego rodzaju znaki historii. Skwer w pobliżu altany na wysokości ulicy św. Marka był ulubionym miejscem spacerów Zbigniewa Wodeckiego - napisał na swoim FB Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

PRZECZYTAJ: Zbigniew Wodecki. Nagła śmierć i plotki o romansach. Tak wygląda grób artysty [WIDEO]

Kim był Zbigniew Wodecki?

Zbigniew Wodecki przyszedł na świat 6 maja 1950 roku w Krakowie. Karierę muzyczną rozpoczął w latach 60. ubiegłego wieku, grając na skrzypcach w zespołach Czarne Perły oraz Anawa. Współpracował również z Ewą Demarczyk i Piwnicą pod Baranami. W latach 70. rozpoczął karierę solową jako wokalista. Jego pierwszy album, zatytułowany "Zbigniew Wodecki" ukazał się w 1976 roku. Podczas swojej kariery wykonywał między innymi takie utwory, jak: "Zacznij od Bacha", „Chałupy Welcome to”, „Z Tobą chcę oglądać świat”, „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, czy "Pszczółka Maja". Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja 2017 roku w Warszawie, w wyniku udaru mózgu. Został pochowany w Krakowie na cmentarzu Rakowickim, gdzie już za życia wykupił sobie kwaterę. Pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski "za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej kultury, za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej".

ZOBACZ: Zakopane. Zaginął 27-letni Daniel Gał. Wsiadł do autobusu i przepadł bez wieści

SPRAWDŹ: Cud w Olszowicach pod Krakowem: Pożar strawił dom, ocalała jedynie święta figura [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tak wygląda grób Zbigniewa Wodeckiego
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE