Kraków: Stan pacjenta z koronawirusem JEST CIĘŻKI. Mężczyzna leży pod respiratorem

2020-03-10 22:06
Kraków: Stan pacjenta z koronawirusem jest ciężki. Mężczyzna leży pod respiratorem
Autor: Pixabay/ tpsdave fot. ilustracyjne; Kraków: Stan pacjenta z koronawirusem jest ciężki. Mężczyzna leży pod respiratorem

Kraków. Stan pacjenta z koronawirusem, który przebywa w szpitalu im. S. Żeromskiego jest ciężki. Mężczyzna, który przebywał we Włoszech w tej chwili jest hospitalizowany na oddziale intensywnej terapii. Leży pod respiratorem.

Mężczyzna przebywał we Włoszech, wrócił stamtąd samolotem do Warszawy, a z Lotniska Chopina do Krakowa przyjechał własnym samochodem. W pierwszym dniu marca mężczyzna sam zgłosił służbom, że przebywał w miejscu zagrożonym koronawirusem i poddał się domowej kwarantannie.

Po kilku dniach, 6 marca samopoczucie mężczyzny się pogorszyło. Pacjent zadzwonił do sanepidu, a dzień później trafił karetką do Szpitala im. Żeromskiego. Początkowo jego stan nie wzbudzał niepokoju, bo był dobry. Jak informuje portal Life in Karków:

- Obecnie przebywa na oddziale intensywnej terapii. Nie może swobodnie oddychać. Jest pod respiratorem.

Łącznie z podejrzeniem koronawirusa w małopolskich szpitalach na ten moment hospitalizowanych jest 20 osób. Większość pacjentów przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim i Szpitalu im. Żeromskiego. Z kolei sanepid monitoruje stan około 250 osób, które nie mają żadnych objawów, ale mogły mieć styczność z wirusem.

Zobacz: Wyganiają Polaków z powodu koronawirusa! "Goście proszeni są o powrót do domów"

Sprawdź też: Zwrot pieniędzy za wycieczkę do kraju, gdzie jest koronawirus. Czy można zrezygnować z wycieczki przez koronawirusa?

Skafandry - Koronawirus
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE