Listonoszka zgubiła dużo kasy! W saszetce były pieniądze emerytów.

i

Autor: KPP Wieliczka W Wieliczce listonoszka zgubiła saszetkę z pieniędzmi dla emerytów.

Zginęły pieniądze emerytów

Listonoszka zgubiła dużą kasę! W saszetce były pieniądze emerytów. Co stało się z gotówką?

2023-03-15 16:50

W Wieliczce (woj. małopolskie) listonoszka zgubiła saszetkę z pieniędzmi przeznaczonymi na wypłaty emerytur. Było to 24 tysiące złotych. Na szczęście kobiety i emerytów, policjanci bardzo szybko odnaleźli zgubę. Miał ją 52-letni mężczyzna, który przywłaszczył pieniądze. Za to przestępstwo grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Wieliczka. Przywłaszczył pieniądze emerytów. Z saszetki zginęły 24 tysiące

We wtorek (14 marca) funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zostali powiadomieni przez listonoszkę tamtejszej poczty o przywłaszczeniu saszetki przez nieznaną osobę z 24 tysiącami złotych. Stało się to w godzinach przedpołudniowych, gdy listonoszka doręczała przesyłki, w tym emerytury dla seniorów na jednym z osiedli w Wieliczce. W pewnym momencie zorientowała się, że w torbie z listami nie ma saszetki z pieniędzmi, która prawdopodobnie jej wypadła po drodze. Przeszukując pobliski teren, w śmietniku znalazła saszetkę, ale bez pieniędzy.

Już kilka godzin później mundurowi odnaleźli sprawcę. Policjanci zatrzymali 52-latka w jego miejscu zamieszkania, odzyskując większość pieniędzy. Tego samego dnia, sprawcy przywłaszczenia przedstawiono zarzut, do którego się przyznał. Grozi mu teraz kara do roku pozbawienia wolności.

CZYTAJ TEŻ: Zatrzymali ich z reklamówką pełną pieniędzy. Młodzi krakowianie nie mieli litości dla staruszków

Sonda
Czy dorabiasz do emerytury?
Express Biedrzyckiej - ks. Tadeusz ISAKOWICZ-ZALESKI
Nasi Partnerzy polecają