Pijana matka ryzykowała życiem 7-letniego dziecka. Wpadła, bo... nie umiała parkować

i

Autor: Engin_Akyurt/cc0/pixabay 38-latka kierowała samochodem mając 2 promile alkoholu w organizmie / zdjęcie ilustracyjna.

Totalna nieodpowiedzialność

Pijana matka ryzykowała życiem 7-letniego dziecka. Wpadła, bo... nie umiała parkować

2023-03-15 12:03

38-letnia mieszkanka Oświęcimia odpowie za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Co jeszcze bardziej oburzające, kobieta nie miała oporów, żeby w stanie nietrzeźwości podróżować z własnym dzieckiem, które przywiozła do szkoły. Jej skandaliczny wybryk wyszedł na jaw, ponieważ 38-latka zaparkowała... w bramie, blokując wyjazd z parkingu.

Pijana matka zawiozła do szkoły 7-letnie dziecko. Wpadła, bo zablokowała wyjazd z parkingu

Interwencja mieszkańca gminy Oświęcim pozwoliła na zatrzymanie 38-letniej kobiety, która przez własną nieodpowiedzialność stwarzała zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Małopolanka wsiadła za kółko mając w organizmie 2 promile alkoholu, a co jeszcze bardziej bulwersujące, w takim stanie chciała zawieźć do szkoły swoje 7-letnie dziecko. Kobieta zwróciła na siebie uwagę ekscentrycznym zachowaniem. Pojazd zaparkowała bowiem... w bramie, tym samym blokując wyjazd z parkingu.

Za kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Ponadto wobec 38-latki wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem, że kobieta kierując samochodem w stanie nietrzeźwości naraziła na niebezpieczeństwo małoletnie dziecko nad którym miała obowiązek opieki. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Przerażające wideo! 40-latek znęcał się nad psem, wielokrotnie kopał zwierzę na smyczy
Nasi Partnerzy polecają