Wpadli oszuści

Zatrzymali ich z reklamówką pełną pieniędzy. Młodzi krakowianie nie mieli litości dla staruszków

2023-03-15 8:06

Dwóch młodych mężczyzn z Krakowa zostało zatrzymanych w związku z wyłudzaniem pieniędzy od seniorów. Podejrzani w wieku 28 i 31 lat mieli działać metodą "na wnuczka" albo "na wypadek". Na przestępczym procederze mocno się wzbogacili. Funkcjonariusze znaleźli przy nich reklamówkę z gotówką, w której było... 109 tysięcy złotych.

Młodzi oszuści zatrzymani przez policję. Znaleźli przy nich reklamówkę z pieniędzmi

Oszustwa polegające na podszywaniu się pod bliskich lub wmawianiu seniorom, że członkowie ich rodzin spowodowali wypadek i potrzebują pieniędzy, by uniknąć aresztu, to prawdziwa plaga. Mimo wielu apeli policji o zachowanie czujności, ciągle znajdują się osoby ulegające sugestiom tajemniczych nieznajomych. Sprawców takich przestępstw trudno jest zatrzymać, a jeszcze trudniej odzyskać wyłudzone pieniądze. Tym razem się udało. Małopolscy funkcjonariusze ujęli dwóch młodych mieszkańców Krakowa podejrzanych o oszustwa na szkodę seniorów. Ich ofiarą miała paść między innymi 71-latka z powiatu wadowickiego oraz małżeństwo z powiatu krakowskiego. Przy zatrzymanych mundurowi znaleźli reklamówkę z pieniędzmi, w której było... 109 tysięcy złotych. 

Mężczyźni w wieku 28 i 31 lat usłyszeli zarzuty. Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Podejrzanym grozi kara zwiększona o połowę czyli nawet do 12 lat więzienia, ponieważ działali w warunkach recydywy.

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego zatrzymany przez CBA
Sonda
Czy kary za oszustwa podatkowe powinny być wyższe?