PILNE: Karetka pogotowia zderzyła się z autem. Nie żyje jedna osoba, dwie są ranne [ZDJĘCIA]

2018-07-13 12:56

Jedna osoba nie żyje, a dwie zostały poważnie ranne. Zablokowana jest droga DK94 w miejscowości Kolonia w powiecie olkuskim. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR.

- Ze wstępnych informacji wynika, że karetka jechała do pacjenta i na skrzyżowaniu, poruszając się po drodze z sygnałami uprzywilejowania, wjechała na czerwonym świetle uderzając w samochód osobowy, ale to są wstępne informacje, które musi potwierdzić biegły sądowy i prokurator. W wyniku tego wypadku, śmierć poniósł 69-letni kierowca samochodu osobowego, ranna 58-letnia pielęgniarka, z obrażeniami głowy, została zabrana przez śmigłowiec LPR do szpitala w Krakowie, a ranny kierowca karetki do szpitala w Olkuszu. Utrudnienia mogą jeszcze potrwać nawet do 3 godzin - informuje Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

W kierunku Olkusza objazd drogą lokalną przez miejscowość Bolesław. Zablokowane są oba pasy ruchu jezdni od Dąbrowy Górniczej w kierunku Olkusza i dalej Krakowa. W kierunku Dąbrowy ruch odbywa się jednym pasem. Wyznaczono objazd przez Bolesław - informuje Punkt Informacji Drogowej GDDKiA.

-  Na miejscu lądował śmigłowiec LPR Ratownik 6, który transportuje poszkodowanego do CUMRiK w Krakowie. Karetka poruszała się po drodze z sygnałami uprzywilejowania - informuje Małopolska112.pl.

Więcej informacji wkrótce.

Czytaj też:

>>> Tragedia w Bystrej. W studni znaleziono dwa ludzkie ciała [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]

Zobacz TO WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE