Poważna awaria trakcji w Krakowie! Pętla Kurdwanów wyłączona z ruchu!

2021-08-05 16:22
mpk kraków tramwaj
Autor: Pixaby

Uwaga mieszkańcy Krakowa! Przez najbliższych kilka dni w mieście będą utrudnienia komunikacyjne. Wszystko za sprawą poważnej awarii sieci trakcyjnej, do której doszło na ul. Witosa. Kabel zasilający sieć uległ przepaleniu, usuwanie awarii potrwa przynajmniej do 8 sierpnia, do północy (niedziela). Podczas usuwania skutków awarii na odcinku Kabel - Kurdwanów kursuje zastępcza komunikacja autobusowa.

Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, doszło do poważnej awarii energetycznej przy ulicy Witosa, gdzie kabel zasilający podstacji uległ przepaleniu. W sieci trakcyjnej nie ma zasilania, wskutek czego tramwaje nie dojeżdżają do pętli Kurdwanów. Dla pasażerów komunikacji miejskiej przygotowano autobusy zastępcze, niestety nie uda się zlikwidować awarii "od ręki".

CZYTAJ TEŻ: Jubileusz Wisły Kraków. Majdan kibicował na trybunach

Energetycy oszacowali, że prace naprawcze potrwają kilka dni. Najprawdopodobniej dopiero w niedzielę o północy uda się przywrócić działanie sieci.

Grzegorz Rosiński: Thorgal powstał przez przypadek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE