Przez skrajną głupotę mogli pozabijać siebie i innych. Niewiarygodne, co kierowcy robią w tunelu

i

Autor: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Kierowcy wykorzystują tunel na Zakopiance jako plener do zdjęć.

Tunel jako plener do zdjęć

Przez skrajną głupotę mogli pozabijać siebie i innych. Niewiarygodne, co kierowcy robią w tunelu

2023-01-13 11:54

To się nie mieści w głowie! Kierowcy przejeżdżający przez tunel pod Luboniem Małym na Zakopiance wykorzystują go jako... plener do zdjęć. GDDKiA bije na alarm i apeluje do użytkowników drogi o rozsądek. Takie zachowanie może się skończyć tragicznie nie tylko dla miłośników selfie, ale też osób postronnych. Tunel jest monitorowany, a do sieci trafiło wideo dokumentujące popisy nierozważnych kierowców.

Tunel na Zakopiance wykorzystywany jako plener do zdjęć. GDDKiA bije na alarm

Oddany do użytku zaledwie trzy miesiące temu, tunel na Zakopiance pod Luboniem Małym to prawdziwy raj dla piratów drogowych. Niedawno informowaliśmy o nieodpowiedzialnym kierowcy, który jechał pod prąd i postanowił zawrócić w tunelu. Na tym jednak nie koniec, ponieważ GDDKiA zwróciła uwagę na inne, skrajnie głupie zachowanie użytkowników Zakopianki. Wykorzystują oni tunel jako... plener do zdjęć. W tym celu zatrzymują swoje pojazdy, wysiadają z samochodów (czasem na środku jezdni) i beztrosko fotografują się na tle klimatycznej scenerii. Jeszcze większa fantazja poniosła dwóch młodych mężczyzn, którzy w tunelu nagrywali teledysk, poruszając się w sposób charakterystyczny dla raperów. Pierwszym krokiem ku sławie była dla nich publikacja nagrania na profilu YT Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Tunel jest monitorowany. Wideo trafiło do sieci 

GDDKiA przypomina, że tunel to bardzo nowoczesny obiekt inżynieryjny. Ma 2058 metrów długości i zainstalowano w nim 170 kamer, które stale monitorują to, co dzieje się w środku. Obraz z kamer jest przekazywany do Centrum Zarządzania Tunelem, gdzie przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, pracownicy czuwają nad bezpieczeństwem kierowców i reagują na każde nietypowe zachowanie. Ku przestrodze wideo dokumentujące popisy nieodpowiedzialnych kierowców, którzy robią sobie zdjęcia w tunelu trafiło do sieci. Takie zachowanie jest śmiertelnie niebezpieczne nie tylko dla miłośników selfie, ale też dla innych użytkowników drogi.

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Wysadzili w powietrze dom nowożeńców. Wkrótce usłyszą wyroki
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany