Zgotował psu straszny los

Strażak niemal zagłodził psiaka na śmierć! Marley nie był w stanie ustać na nogach

2023-01-20 12:21

Wolontariusze interweniowali w Smardzowicach z powodu psa, który został niemal zagłodzony na śmierć przez właściciela. Co jeszcze bardziej bulwersujące, opiekę nad zwierzęciem sprawował miejscowy strażak. Społecznicy chcą, by mężczyzna został ukarany za znęcanie się nad psiakiem i objęty zakazem posiadania zwierząt. Fundacja Dla Zwierząt La Fauna prowadzi zbiórkę na leczenie Marleya.

Smardzowice. Strażak niemal zagłodził psa na śmierć. Z Marleya została skóra i kości

Wolontariusze nie mogli uwierzyć własnym oczom! W Smardzowicach (powiat krakowskiwłaściciel niemal zagłodził swojego psa na śmierć. W dodatku człowiekiem bez serca, który doprowadził psiaka do takiego stanu okazał się miejscowy strażak. O interwencji na własnej nieruchomości mężczyzna dowiedział się przypadkowo. Wolontariusze poprosili bowiem służby o pomoc w wejściu na zamkniętą posesję. Powiadomienie w tej sprawie otrzymała straż pożarna, która zadysponowała na miejsce... druha będącego opiekunem czworonoga. Dopiero wówczas inspektorka Fundacji Dla Zwierząt La Fauna wytłumaczyła strażakowi, jaki jest powód interwencji. - Panowie Policjanci skontaktowali się z dyżurną, a ta z gminą, uzyskując zielone światło do wejścia na posesję. W tym celu powiadomiona została miejscowa jednostka Straży Pożarnej, która miała pomóc nam sforsować bramę. Ku naszemu zdziwieniu w tym momencie z domu wyszedł "pan właściciel". Okazało się, że zbudziło go powiadomienie o akcji, wszak jako wzorowy obywatel jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej...  Zabraliśmy z posesji ŻYWE ZWŁOKI! Wychodząc z budy owczarkowaty ciapek przewrócił się. Później nie mógł pokonać małego schodka... Żal rozrywał serce wszystkim obecnym i nikt nie miał żadnych wątpliwości, że skoro udało się doprowadzić tego psiaka do takiego stanu, to z małymi kundelkami będzie to samo. Zabraliśmy wszystkie i będziemy walczyć o zakaz posiadania zwierząt! - piszą wolontariusze z Fundacji Dla Zwierząt La Fauna. 

Pies został odebrany okrutnemu właścicielowi. Trwa zbiórka na leczenie Marleya

Pies Marley (tak został nazwany przez wolontariuszy) oraz dwa inne psiaki znajdują się już w bezpiecznym miejscu. Zostały odebrane właścicielowi, który może teraz odpowiadać przed sądem za znęcanie się nad zwierzętami i otrzymać zakaz posiadania zwierząt. Fundacja prowadzi w Internecie zbiórkę pieniędzy na leczenie MarleyaPies trafił do kliniki weterynaryjnej i dochodzi do siebie po gehennie zgotowanej mu przez właściciela. Niestety cierpi na znaczny zanik mięśni. Pozostałe psiaki odebrane strażakowi także wymagają pomocy weterynaryjnej, sunia ma dużą przepuklinę i najprawdopodobniej jest w ciąży. Wszystkie będą potrzebować odrobaczeń i szczepień.

W ogniu stracili wszystko. "Wyniosłem córkę na rękach do żony na balkon, sam wyskoczyłem przez okno"
Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Nasi Partnerzy polecają