Szok w Tatrach. Niedźwiedź ugryzł turystę, który chciał zrobić sobie z nim selfie

2021-10-21 19:49
Szok w Tatrach. Niedźwiedź ugryzł turystę, który chciał zrobić sobie z nim selfie
Autor: Pixabay Szok w Tatrach. Niedźwiedź ugryzł turystę, który chciał zrobić sobie z nim selfie

Aż trudno w to uwierzyć. 72-letni turysta spacerując Doliną Chochołowską w Tatrach spotkał niedźwiedzia. Chciał zrobić sobie z nim selfie, ale popełnił wielki błąd. Podszedł zbyt blisko drapieżnika i został ugryziony w nogę.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w czwartek, 21 października. - 72-letni turysta spacerując w czwartek Doliną Chochołowską w Tatrach napotkał niedźwiedzia, z którym chciał sobie zrobić zdjęcie. Podszedł jednak zbyt blisko drapieżnika i został ugryziony w nogę – relacjonował lekarz Jerzy Toczek z zakopiańskiego szpitala.

Trzeba jednak przyznać, że mężczyzna miał sporo szczęścia. Niedźwiedź zaatakował tylko nogę, na dodatek rana nie była zbyt groźna. Po jej opatrzeniu turysta wyszedł ze szpitala o własnych siłach.

Zobacz koniecznie: "Nocne żarcie" niedźwiedzia w Bieszczadach. Wszystko się nagrało

Niedźwiedzie napełniają brzuszki przed snem

Niedźwiedź ugryzł turystę w Tatrach

Władze TPN potwierdzają, że takie zdarzenie miało miejsce, ale na razie nie komentują sprawy. W piątek ma być wydany komunikat w tej sprawie.

Przypomnijmy, że w Tatrach trzeba zachować szczególne ostrożność. Obecnie niedźwiedzie intensywnie żerują, aby nasycić się przed zapadnięciem zimy. Okres zimowy spędzą bowiem w gawrach i muszą zgromadzić odpowiednie zapasy tłuszczu. Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) przypominają, że w razie spotkania z niedźwiedziem należy spokojnie oddalić się w przeciwnym kierunku.

Sprawdź: Niedźwiedzica z trójką młodych zaatakowała turystę w Bieszczadach

Sonda
Czy wiesz, jak należy się zachować w przypadku spotkania niedźwiedzia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE