Koronawirus. Zbulwersowani księża: zamiast ratować szpitale, płacimy na biskupa

2020-04-01 17:47 BE
Msza święta
Autor: pixabay.com/kisistvan77 Czy wierni w kościołach muszą zakrywać usta i nos? [NOWE ROZPORZĄDZENIE]

W jednym miesiącu na parafię, w drugim na Kurię - księża otrzymali od metropolity przemyskiego mail, w którym zarządza podział przychodów. Tymczasem, pojawiają się głosy, że bardziej od Archidiecezji Przemyskiej, pieniędzy potrzebują szpitale.

O sprawie pisze Onet.pl, który dowiedział się o mailu wysłanym przez metropolitę przemyskiego abp Adama Szala do księży, w którym miał nakazać duchownym z Archidiecezji Przemyskiej obowiązkową wpłatę połowy swoich dochodów w jednym miesiącu na parafie diecezji, a w drugim miesiącu na Kurię metropolitalną. Żaden z księży nie chce wypowiadać się oficjalnie, ale - jak podaje Onet - niektórzy krytykują to zarządzenie, twierdząc, że bardziej od Archidiecezji Przemyskiej, pieniądze potrzebne są szpitalom.

Jak czytamy na portalu, rzecznik prasowy Archidiecezji Przemyskiej informuje, że pieniądze te zostaną wykorzystane na pokrycie bieżących wydatków i opłat, a także na pensje oraz prowadzoną działalność, również charytatywną. Środki, które przekazane zostaną do Kurii, pokryją częściowo funkcjonowanie instytucji diecezjalnych.

SPRAWDŹ: Gdzie kupić Super Express w trakcie kwarantanny?

Przypomnijmy, równolegle Metropolita Łódzki abp Grzegorz Ryś przekazał pieniądze na szpitale. Zakupiono z nich dwa respiratory. Za jego apelem do wiernych, w zaledwie kilka dni na konto Okręgowej Izby Lekarskiej trafił ponad milion złotych. Z tych pieniędzy zakupiony zostanie m.in. sprzęt do monitorowania oddechu, automatyczne strzykawki oraz sprzęt ochronny dla służb medycznych.

Posłuchaj, jak dbać o dłonie w obliczu koronawirusa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Więcej na temat koronawirusa w Łodzi i regionie:

Hotplota: Jak gwiazdy spędzają czas na kwarantannie?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.