Łodzianie nagrodzeni za rekordową frekwencję na wyborach. Zobaczcie, co i kiedy będzie Wam przysługiwać!

2019-10-18 19:29 BE
Wybory
Autor: Jacek Chlewicki

Akcja Demokracja przed wyborami zaproponowała inicjatywę "Idziemy na rekord". Łódź dołączyła do wyścigu na najbardziej skuteczną motywację mieszkańców, proponując w zamian za pójście do urn ciekawe nagrody.

Weekend z bezpłatną komunikacją, wstęp za złotówkę do EC1 oraz darmowe wejście na miejskie lodowiska - takie atrakcje zaproponowały władze miasta za 60 proc. frekwencję. To, co wydawało się niemożliwe, stało się faktem. W Łodzi zagłosowało 68,66 % uprawnionych do tego osób. To absolutny rekord.

- Łodzianie byliście wspaniali. Serdecznie Wam dziękuję za ten obywatelski zryw. Niespotykanie wysoka frekwencja w kraju i olbrzymia frekwencja w naszym mieście pokazały, że z coraz lepszym skutkiem budujemy prawdziwe społeczeństwo obywatelskie. Sposobów na zwiększenie frekwencji wyborczej jest oczywiście wiele. My postanowiliśmy przystąpić do swoistej rywalizacji, którą zaproponował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski - mówi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i dodaje: - Dziś słowo staje się ciałem. Obiecaliśmy i tak się stanie. Darmowa komunikacja w mikołajkowy weekend, bezpłatny wstęp na lodowiska w przeddzień ferii zimowych oraz EC1 za złotówkę w ostatni weekend stycznia.

Zgodnie z deklaracjami władz Łodzi pierwsze z obiecanych "nagród" jeszcze w tym roku, kolejne w styczniu 2020. Weekend z bezpłatną komunikacją miejską zaplanowano na 6 - 8 grudnia, darmowy wstęp na miejskie lodowiska 10 - 12 stycznia, z biletu za złotówkę do EC1 Miasto Kultury będzie można skorzystać w weekend 31 stycznia - 2 lutego.