Mąż okradał firmę, żona sprzedawała w internecie. BEZCZELNI złodzieje żyli tak przez 2 lata

2019-11-08 9:55 BE
Podejrzanym grozi kara do 5 lat więzienia
Autor: pixabay.com fot. 3839153, CC0

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali małżeństwo zamieszane w kradzież artykułów spożywczych oraz parafarmaceutyków. Małżonek okradał hurtownię, w której pracował, a jego żona wystawiała skradziony towar na portalach internetowych. Po okazyjnej cenie można było kupić między innymi owoce w puszkach, nadziewane papryki czy tuńczyki. Właściciele hurtowni oszacowali straty na kilka tysięcy złotych.

Jak ustalili policjanci, przestępczy proceder, z którego para uczyniła sobie stałe źródło dochodu trwał dwa lata. - 26-letni małżonek, będąc pracownikiem jednej z hurtowni na terenie powiatu pabianickiego, wynosił niepostrzeżenie artykuły spożywcze i parafarmaceutyki. Skradziony towar przywoził do domu, po czym jego żona odsprzedawała go po okazyjnych cenach na portalach internetowych. Podczas przeszukania ich miejsca zamieszkania kryminalni ujawnili 30 kartonów z trefnym towarem. Były to owoce w puszkach, nadziewane papryki czy tuńczyki, a także parafarmaceutyki w postaci termometrów, szczoteczek do zębów, dozowników na leki, gazików. Kolejnych kilkanaście puszek znaleziono w samochodzie - opisuje policja.

Właściciele hurtowni oszacowali straty na kilka tysięcy złotych. 6 listopada 2019 roku zatrzymane małżeństwo usłyszało zarzuty. On odpowie za kradzież, a jego 23-letnia żona za paserstwo. Podejrzanym grozi kara do 5 lat więzienia.