Sam wyremontujesz, nie będziesz czekał w kolejce. Nowy program komunalny Najem za remont

2019-09-17 15:29 GM
Program Najem za remont
Autor: GM

Jeśli sam wyremontujesz mieszkanie w kamienicy, dostaniesz je bez kolejki. W Łodzi rusza program Najem za remont. Propozycja miasta przeznaczona jest dla łodzian, którzy oczekują na przyznanie lokalu komunalnego i spełniają wymagane kryteria.

Najemca musi sam wyremontować mieszkanie, a miasto nie zwróci żadnych kosztów -przyznaje Piotr Siedlecki z Biura Gospodarki Mieszkaniowej. - Osoba zainteresowana musi sama zakupić materiały do remontu, sama też przeprowadza wszelkie prace. Może oczywiście wynająć fachowców, ale na własny koszt.

Na początku gmina przekaże do programu od 20 do 40 takich lokali - zapowiada wiceprezydent Krzysztof Piątkowski. Będą to mieszkania, które już kilkukrotnie zostały odrzucone przez oczekujących w kolejce, bo nie spełniały wymaganych przez nich kryteriów, dotyczących np. lokalizacji, metrażu, piętra czy ogólnie były w złym stanie.

Wykonanie remontu we własnym zakresie ma przyspieszyć oczekiwanie na mieszkanie nawet do pięciu lat. Pierwszy konkurs na remont lokali komunalnych ma być ogłoszony pod koniec października.