Brutalnie okaleczyli jeża! Zapałkami wydłubali mu oczy. Straszny widok! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-09-11 19:51 BM
Brutalnie okaleczony jeż
Autor: Stowarzyszenie Leśne Pogotowie - Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt

Straszna historia z województwa lubelskiego. Młodzi ludzie znęcali się nad jeżem. Zwierzę potraktowali jak zabawkę i wydłubali mu oczy zapałkami. Jeż trafił do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt, ale jego życie już nigdy nie będzie takie samo.

Sytuacja miała miejsce w okolicach Zamościa. Mężczyzna spacerował z psem i dostrzegł grupkę nastolatków, którzy znęcali się nad jeżem. Na jego widok wszyscy uciekli, a spacerowiczowi ukazał się przerażający widok. Bardzo okaleczony ssak!

Mężczyzna zabrał ranne zwierzę do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Skrzynicach. Natychmiast zajęli się nim weterynarze, a ich diagnoza była straszna. Jeż miał wydłubane oczy zapałkami, a jedna ciągle była w jego oku. Niestety, nie udało się uratować wzroku bezbronnego zwierzęcia.

Życie jeża już nigdy nie będzie takie samo. - Zwierzak jest bardzo agresywny i nerwowy. Wyraźnie pozostał ślad w jego psychice. Już nigdy nie opuści ośrodka - przekazało Leśne Pogotowie. Na szczęście rany goją się bardzo dobrze i jeż ma się coraz lepiej.

Sprawców tego haniebnego czynu nie udało się złapać.