Dostałeś maila ze „skarbówki”? Uważaj, to oszustwo! Nie otwieraj załącznika

2019-06-11 14:43 Redakcja ESKA INFO
Dostałeś maila o wszczęciu kontroli skarbowej? Uważaj, to próba oszustwa!
Autor: Zdjęcie ilustracyjne; pixabay.com/CC0/rawpixel Dostałeś maila o wszczęciu kontroli skarbowej? Uważaj, to próba oszustwa!

„Kreatywność” oszustów zdaje się nie mieć granic. Tym razem przestępcy wzięli na celownik podatników i wysyłają zainfekowane maile, podszywając się pod urząd skarbowy!

Wiadomości z informacją o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej od kilku dni trafiają na skrzynki pocztowe w całej Polsce. Nadawca informuje, że w związku z brakiem możliwości nawiązania kontaktu telefonicznego, rozpoczyna kontrolę skarbową w siedzibie firmy, a w celu uzyskania szczegółowych informacji odsyła do pliku załączonego do maila.

>>> Stare Miasto w Lublinie z nową atrakcją! Studnia z XIX wieku odradza się obok Bramy...

>>> Gigantyczne, afrykańskie kleszcze zmierzają do Polski. Są bardzo groźne!

Plik może zawierać groźnego wirusa. Jego otwarcie może spowodować nie tylko nieodwracalne zmiany w komputerze odbiorcy, ale także wykraść poufne dane.

Fałszywy mail z urzędu skarbowego
Autor: ESKA INFO Fałszywy mail z urzędu skarbowego

Na pierwszy rzut oka, wiadomość wydaje się wiarygodna – w jej treści znajduje się wiele odniesień do ustaw, a sam tekst jest napisany w bardzo oficjalnym i „urzędowym” tonie. Podejrzenie może jednak wzbudzić adres nadawcy, który nie znajduje się w urzędowej domenie gov.pl.

W przypadku otrzymania takiej informacji należy ją zignorować i w żadnym wypadku nie otwierać załącznika.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że urzędy skarbowe nie wysyłają żadnych informacji o wszczęciu postępowania skarbowego za pośrednictwem poczty elektronicznej.

>>> Pijana 19-latka wiozła 1,5-roczne dziecko! To mogło zakończyć się tragicznie

>>> Wyłączenia prądu w Lublinie i regionie. Zobacz, gdzie zgaśnie światło! [10-12.06.2019]

Zobacz WIDEO!