Jak ubrać się na wigilię firmową?

2019-12-11 7:00 Artykuł sponsorowany
Jak ubrać się na wigilię firmową?
Autor: Pracuj.pl

Boże Narodzenie to czas, gdy w wielu firmach organizowane są spotkania wigilijne. Wymiana serdecznych życzeń przy opłatku i luźne rozmowy przy poczęstunku sprzyjają miłej atmosferze i jest jednym z elementów wzmacniających relacje panujące pomiędzy współpracownikami. Wigilia firmowa z założenia ma był przyjemnym elementem życia zawodowego, jednak dla wielu osób kojarzy się z corocznym dylematem: w co się ubrać na takie spotkanie?

Przygotuj się odpowiednio wcześniej

Odpowiadając na oferty pracy dostępne np. na Pracuj.pl przygotuj się na to, że życie zawodowe będzie wybiegało poza ramy codziennych obowiązków służbowych. W niemal każdą karierę wpisane są szkolenia, kursy i luźne, choć firmowe spotkania z kontrahentami oraz współpracownikami. Zwłaszcza, gdy praca opiera się na kontaktach z innymi ludźmi.

Luźne spotkania kuszą, by ubierać się na nie komfortowo, co nie zawsze idzie w parze z szykiem i elegancją. Półformalne spotkania pozwalają na odejście od obowiązującego na co dzień dress code, ale nie dają zupełnej swobody przy tworzeniu kreacji, w jakiej wystąpi się na imprezie firmowej. Postaraj się więc, by w Twojej garderobie obok biurowych outfitów zagościły zestawy na wyjątkowe okazje. Stawiając na klasyczne rozwiązania możesz zadbać o nie nawet na kilka miesięcy przed spodziewanym eventem.

Jak ubrać się na wigilię firmową?
Autor: Pracuj.pl

Może sweterek z zabawnym reniferem?

Świąteczna atmosfera i oprawa wigilii firmowej zachęca do podkreślenia klimatu bożonarodzeniowymi akcentami. Dużą popularnością w okresie świątecznym cieszą się w ostatnich latach wesołe swetry, bluzy i kamizelki z okolicznościowymi motywami: roześmianym bałwanem, roześmianym reniferem lub Mikołajem dźwigającym worek wypchany prezentami. O ile wigilia firmowa odbywa się w miejscu pracy, a zaproszenie na nią wystosował sam szef, odradzamy zakładanie na siebie tego typu ubrań. Może to niekorzystnie wpłynąć na Twój profesjonalny wizerunek, a nawet zostać odebrane jako brak szacunku dla drugiej osoby. Wesołe elementy stylizacji zostaw na nieformalne spotkania świąteczne organizowane przez współpracowników.

Umiarkowany szyk i stonowana elegancja

Tak, jak na wigilii firmowej nie jest mile widziany nadmierny luz, tak samo nie na miejscu będzie przesadna elegancja. Postaw na klasyczny szyk, który możesz wykorzystać w biurowej codzienności – eleganckie spodnie lub ołówkowa spódnica to świetna baza stylizacji na większość firmowych wydarzeń. Na spotkanie wigilijne okraś je biżuterią lub świąteczną czerwienią.

Artykuł sponsorowany