Koronawirus. Lubelskie: Kim są chorzy? 43 przypadki w kilku powiatach [KALENDARIUM]

2020-03-23 13:57 mt
Koronawirus Lubelskie
Autor: pixabay.com/fernandozhiminaicela

Lubelskie: Koronawirus rozprzestrzenia się w szybkim tempie, także w woj. lubelskim. To 43 przypadki w kilku powiatach. Kim są chorzy? Zobaczcie raport o koronawirusie SARS-CoV-2 w Lubelskiem. Opisujemy dzień po dniu wszystkie przypadki zachorowań na Lubelszczyźnie. Ile osób ma COVID-19?

Koronawirus. Lubelskie: Kim są chorzy? 43 przypadki w kilku powiatach. Oto kalendarium ostatnich dni, w czasie których na Lubelszczyźnie codziennie pojawiają się nowe przypadki koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego COVID-19.

10 marca: Pierwszy pacjent to mężczyzna po pięćdziesiątce, mieszkaniec Niedrzwicy Dużej. Początkowo trafił do szpitala w Bełżycach, teraz jest w Lublinie. Data potwierdzenia: 10 marca.

11 marca: Drugi przypadek koronawirusa w woj. lubelskim to kobieta po pięćdziesiątce z Janowa Lubelskiego. Z tamtejszego szpitala trafiła do Lublina. Niedawno odwiedził ją syn, przyjechał z Wielkiej Brytanii. Data potwierdzenia: 11 marca.

12 marca: Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim (pacjenci nr 3-6) to najbliżsi „pacjenta zero” z Niedrzwicy Dużej. Cała czwórka trafiła do szpitali w Lublinie. Data potwierdzenia: 12 marca.

13 marca: Siódmy pacjent z woj. lubelskiego to osoba, która miała kontakt z pacjentką z Janowa Lubelskiego. Trafiła do szpitala w Lublinie. Data potwierdzenia: 13 marca.

14 marca: W sobotę potwierdzono w sumie osiem przypadków koronawirusa w woj. lubelskim (pacjenci nr 8-15). Data potwierdzenia: 14 marca:

 • starsza osoba z powiatu janowskiego
 • dwie osoby w średnim wieku z powiatu janowskiego
 • pięć młodych osób z powiatu lubelskiego

W sobotę zmarł 66-letni mężczyzna z powiatu janowskiego, zarażony koronawirusem. To pierwsza na Lubelszczyźnie, a trzecia w kraju, ofiara śmiertelna SARS-CoV-2 i COVID-19.

15 marca: W niedzielę potwierdzono dwa kolejne przypadki koronawirusa (16 i 17) na Lubelszczyźnie.

Pierwszy z nich (16) to osoba w wieku 25-35 lat z powiatu tomaszowskiego. Niedawno wróciła z kraju zagrożonego z wysoką transmisją koronawirusa. Druga osoba (17) to osoba w wieku 55-65 lat, z powiatu biłgorajskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym. Data potwierdzenia: 15 marca.

16 marca: W poniedziałkowy wieczór potwierdzono 18. przypadek koronawirusa SARS-CoV-2 w woj. lubelskim. Chory to osoba w wieku 20-30 lat z powiatu lubelskiego. Data potwierdzenia: 16 marca.

17 marca: W woj. lubelskim potwierdzono trzy kolejne przypadki zachorowań na koronawirusa (pacjenci 19-21). To:

 • osoba w przedziale wieku 60-70 lat z powiatu zamojskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
 • osoba w przedziale wieku 40-50 lat z powiatu zamojskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
 • osoba małoletnia z powiatu lubelskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Przed godz. 14.00 potwierdzono czwarty przypadek tego dnia (22 pacjent w regionie). To małoletni z pow. lubelskiego. Osoba miała kontakt z przypadkiem potwierdzonym.

Pacjenci są w stanie dobrym.

18 marca: W środę, 18 marca w woj. lubelskim nie odnotowano nowych przypadków koronawirusa. Stan na ten dzień to 22 osoby chore w tym jedna zmarła.

19 marca: W czwartek rano potwierdzono koronawirusa SARS-CoV-2 u trzech kolejnych pacjentów (nr 23-25) w woj. lubelskim. Kim są chorzy?

 • osoba w sile wieku z powiatu chełmskiego,
 • osoba w średnim wieku z powiatu lubelskiego,
 • osoba w sile wieku z powiatu kozienickiego.

20 marca: W piątek 20 marca testy potwierdziły koronawirusa u trzech kolejnych osób na Lubelszczyźnie (pacjenci nr 26, 27 i 28). Kim są?

To – jak informuje Lubelski Urząd Wojewódzki – jedna osoba w wieku 31-65 lat oraz dwie osoby powyżej 65. roku życia. Stan wszystkich osób jest dobry. Data potwierdzenia: 20 marca.

Koronawirus. Posłuchaj, co oznacza stan zagrożenia epidemicznego. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

21 marca: W weekend nastąpił znaczny wzrost liczby osób z COVID-19 na Lubelszczyźnie. W sobotę wykryto trzy nowe przypadki (pacjenci nr 29, 30, 31). To:

 • kobieta w przedziale wieku 0-20, z powiatu biłgorajskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym. Stan pacjentki jest dobry;
 • mężczyzna w przedziale wieku 20-40, z powiatu kraśnickiego, który wrócił z kraju o dużej transmisji wirusa. Stan pacjenta jest dobry;
 • kobieta w przedziale wieku 20-40, z powiatu zamojskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym. Stan pacjentki jest dobry.

22 marca: W niedzielę wykryto koronawirusa u ośmiu osób w Lubelskiem! To pacjenci nr 32-39:

 • mężczyzna w przedziale wieku 0-20 lat, z powiatu chełmskiego w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym;
 • kobieta w wieku powyżej 61 lat z powiatu zamojskiego w stanie średnim;
 • mężczyzna w przedziale wieku 21-40 lat, z powiatu zamojskiego w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym;
 • mężczyzna w przedziale wieku 41-60 lat, z powiatu lubelskiego w stanie dobrym, który wrócił z kraju o dużej transmisji wirusa;
 • mężczyzna w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu lubelskiego w stanie poważnym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym;
 • kobieta w przedziale wieku 21-40 lat, z powiatu lubelskiego, która wróciła z kraju o dużej transmisji wirusa. Stan pacjentki jest średni;
 • mężczyzna w przedziale wieku 21-40 lat, w stanie dobrym;
 • kobieta w wieku powyżej 61 lat, z powiatu chełmskiego, w stanie średnim, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym.

23 marca: W poniedziałek tylko do godz. 13.00 potwierdzono cztery kolejne przypadki koronawirusa w województwie lubelskim. To pacjenci nr 40-43. Kim są nowe osoby z pozytywnym wynikiem testu na SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie? To:

 • mężczyzna w przedziale wieku 41-60 lat, z powiatu lubelskiego, w stanie dobrym, który przyjechał z kraju o dużej transmisji wirusa;
 • mężczyzna w przedziale wieku 41-60 lat, z powiatu chełmskiego, w stanie dobrym, który miał styczność przypadkiem potwierdzonym;
 • dwie kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, w stanie dobrym, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym.

24 marca: Czy w piątek, 20 marca pojawią się kolejne potwierdzone przypadki koronawirusa w woj. lubelskim? Jeśli tak będzie, to informacje na ten temat znajdziecie w tym artykule i na naszych stronach poświęconych koronawirusowi.

Zobacz też:

Koronawirus w Polsce: Skokowy wzrost zakażonych. Chaos w szpitalach. Kluczowe będzie 10 kolejnych dni [RELACJA NA ŻYWO]

Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa

Tak policja chroni się przed koronawirusem. Instrukcja dla funkcjonariuszy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.