„Perełki” powołane do reprezentacji Polski! Zgrupowanie kadry w Lublinie [AUDIO]

2019-11-12 13:52 Bartłomiej Ważny
6 zawodniczek MKS Perła Lublin znalazło się w polskiej reprezentacji
Autor: MKS Perła Lublin 6 zawodniczek MKS Perła Lublin znalazło się w polskiej reprezentacji

Piłka ręczna. Sześć zawodniczek MKS Perła Lublin dostało powołania do reprezentacji Polski. Między 22 a 24 listopada w Lublinie odbędzie się zgrupowanie kadry oraz międzynarodowy turniej.

Wśród powołanych znalazły się: Weronika Gawlik, Kinga Achruk, Marta Gęga, Aneta Łabuda, Sylwia Matuszczyk oraz Joanna Szarawaga. Co więcej, kolejne dwie nasze zawodniczki dostały się do reprezentacji Polski „B”. W tym gronie znalazły się Dagmara Nocuń oraz Patrycja Królikowska.

„Zgranie” obu zespołów mają zapewnić międzynarodowe turnieje. Pierwszy z nich odbędzie się w Lublinie. Będzie to Międzypaństwowy Turniej 450-lecia Unii Lubelskiej, który odbędzie się w dniach 22-24 listopada – w hali Globus. Nasza reprezentacja podejmie wtedy drużyny z Białorusi, Litwy oraz Ukrainy.

Natomiast reprezentacja Polski „B” będzie uczestniczyła w turnieju z udziałem Czech, Austrii i Szwajcarii w dniach 21-23 listopada. Te zawody odbędą się w mieście Cheb w Czechach.

– Cieszę się, że zgrupowanie kadry odbędzie się właśnie w Lublinie – przyznaje w rozmowie z Radiem ESKA Lublin Kinga Achruk, rozgrywająca MKS Perła Lublin. – Fajnie, że odbędzie się to u nas w domu i że właśnie na naszym terenie będziemy grały mecze międzypaństwowe. Na pewno chciałybyśmy całym zespołem zaprosić wszystkich kibiców na Globus, aby nas wspierali.

Czym różnią się codzienne treningi w MKS Perła Lublin od zgrupowania kadry? – W reprezentacji treningów jest więcej, są też dłuższe – powiedziała nam Weronika Gawlik, bramkarka MKS Perła Lublin. – Większy nacisk kładzie się na zgranie i taktykę. W klubie możemy to ćwiczyć już od sierpnia, jesteśmy cały czas razem. Zgrupowania natomiast charakteryzują się tym, że z całego kraju i zza granicy przyjeżdżają zawodniczki, które mają zaledwie kilka dni na poukładanie sobie wspólnej gry.

Weronika Gawlik i Kinga Achruk z MKS Perła Lublin o powołaniach do kadry: