Pijany kierowca uciekał przed policją... z pasażerem na dachu. Impreza w audi

2019-09-11 8:56 mt
Pijany kierowca uciekał przed policją... z pasażerem na dachu. Impreza w audi
Autor: zdjęcie ilustracyjne; KWP Lublin

Zaskakująca historia z Puław na Lubelszczyźnie! Kilka młodych osób zrobiło sobie imprezę, która chyba wymknęła się spod kontroli.

Policjanci dostali wezwanie dotyczące zakłócania ciszy nocnej w rejonie byłego dworca PKS w Puławach. Kilka osób w audi „bawiło się” przy głośnej muzyce.

Gdy policjanci dotarli na miejsce, samochód ruszył! – Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na dachu samochodu siedział pasażer. Trzech pozostałych pasażerów jechało wraz z kierowcą w samochodzie – relacjonuje podkom. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej policji.

Mundurowi zatrzymali auto i jego kierowcę. To 19-latek. Było jasne, że nie był trzeźwy. – Miał blisko promil alkoholu w organizmie. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy – dodaje Rejn-Kozak.

Policjanci sprawdzili samochód w swojej bazie. Okazało się, że audi w ogóle nie powinno jeździć po ulicach. Kilka miesięcy wcześniej został zatrzymany jego dowód rejestracyjny.

19-latek, który siedział za kierownicą „wesołego samochodu”, ma spore kłopoty. Za popełnione wykroczenia grozi mu wysoka grzywna, a za kierowanie w stanie nietrzeźwości nawet dwa lata więzienia.