SKATOWALI 38-latka na śmierć! Będą SUROWSZE wyroki ws. zbrodni we wsi Bzite? [AUDIO]

2020-02-14 12:23 mt / ZS (Radio PLUS Lublin)
SKATOWALI go na śmierć, bo... ochlapał ich błotem. Minister Ziobro interweniuje
Autor: KWP Lublin

We dwóch skatowali 38-latka na śmierć. Powód? Jednego z nich ochlapał błotem. Czy będą surowsze wyroki ws. zbrodni we wsi Bzite pod Krasnymstawem na Lubelszczyźnie? Chciał tego Zbigniew Ziobro. Spraw wraca na wokandę. Sprawcom może grozić nawet dożywocie!

Zamojska prokuratura ponownie zajmie się sprawą śmiertelnego pobicia za ochlapanie błotem! Dwaj mężczyźni skatowali 38-latka na śmierć. Teraz może im grozić nawet dożywocie.

Szczegóły sprawy śledzi Zbigniew Sapiński z Radia PLUS Lublin. Posłuchaj!

W sprawie zbrodni we wsi Bzite wyrok już zapadł. Mężczyźni odpowiadali za śmiertelne pobicie 38-latka. Wówczas groziła im kara 10 lat więzienia. Patryk H. został skazany na pięć, a Paweł S. na cztery lata więzienia. Obaj mają też zapłacić po 50 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz dzieci zmarłego mężczyzny.

Po zakończeniu sprawy skomentował ją Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości uznał, że wyrok jest za niski. Polecił prokuratorom, by w takich sytuacjach odwoływali się od decyzji sądu.

Tak też się stanie. Jeśli mężczyźni będą odpowiadać za zabójstwo, to maksymalna kara, jaka im grozi to nie 10, a 25 lat więzienia lub nawet dożywocie. Sprawą zajmie się teraz Sąd Apelacyjny w Lublinie.