Auto wpadło do rzeki, trzy osoby nie żyją! Koszmar pod Szczytnem

2022-06-24 7:19
Auto wpadło do rzeki, trzy osoby nie żyją! Koszmar pod Szczytnem
Autor: KP PSP Szczytno Trzy młode osoby zginęły pod Szczytnem po tym, gdy ich auto wpadło do rzeki Sawicy.

Trzy młode osoby w wieku 21, 24 i 30 lat, zginęły w nocy pod Szczytnem po tym, gdy ich auto wpadło do rzeki Sawicy. Wypadek przeżył czwarty uczestnik, jest w szpitalu. Informację przekazała oficer prasowa policji w Szczytnie Joanna Manelska.

Do tragicznego wypadku doszło w Sędajsku na lokalnej drodze prowadzącej ze Szczytna do wsi Witówko. W okolicach mostu na rzece Sawicy do wody wpadła skoda fabia, którą podróżowały cztery osoby. W czwartek (23 czerwca), około godz. 22, dyżurny szczycieńskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu. Przybyli na miejsce strażacy wyciągnęli z wody trzy osoby - kobietę i dwóch mężczyzn. Mimo ich reanimowania przez strażaków, przybyli na miejsce medycy stwierdzili zgon całej trójki. Zmarli mieli 21, 24 lata oraz 30 lat. To kobieta i dwóch mężczyzn. Policja nie ujawnia, czy byli ze sobą spokrewnieni. Wiadomo, że wszyscy są mieszkańcami powiatu szczycieńskiego. - Czwartego mężczyznę znaleziono kilkaset metrów od miejsca wypadku. Żyje, trafił do szpitala - powiedziała PAP Manelska. W samochodzie był fotelik dziecięcy, więc strażaccy nurkowie przeszukiwali też rzekę, by sprawdzić, czy w wodzie nie ma dziecka. Na szczęście, autem nie podróżowało wtedy dziecko.

W miejscu, w którym doszło do wypadku rzeka Sawica ma ok. 1-1,2 m. głębokości. Z mostu do lustra wody także jest około metra. - Wyjaśniamy wszelkie okoliczności tego zdarzenia, na miejscu wciąż pracuje ekipa policyjna i prokurator. W ciągu dnia wydamy w tej sprawie komunikat - zapowiedziała w rozmowie z PAP Manelska.

Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora podjęli czynności zmierzające do ustalenia przyczyny, jak również wszystkich okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Obecnie nie wiadomo, dlaczego samochód zjechał do rzeki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jako jedyny ocalał w wypadku pod Szczytnem. 25-latek wyjdzie ze szpitala

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Pijany policjant spowodował śmiertelny wypadek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE