Trzy osoby zginęły w wypadku pod Szczytnem. Samochód wpadł do rzeki Sawicy

i

Autor: wm.policja.gov.pl Trzy osoby zginęły w wypadku pod Szczytnem. Samochód wpadł do rzeki Sawicy.

Samochód wpadł do wody, trzy osoby zginęły. Auto wyciągnięto z rzeki

2022-06-24 11:29

Z rzeki Sawicy pod Szczytnem wydobyto skodę, która wpadła do wody. Samochodem podróżowały cztery osoby. Trzy z nich - kobieta i dwóch mężczyzn, zginęli w wypadku, do którego doszło w czwartek (23 czerwca) późnym wieczorem na lokalnej drodze ze Szczytna do wsi Witówko (woj. warmińsko-mazurskie.

Joanna Manelska z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie poinformowała PAP, że na miejscu zakończono prowadzenie niezbędnych czynności, a z rzeki Sawicy wydobyto też samochód, który uczestniczył w wypadku. W miejscu, w którym doszło do wypadku rzeka ma ok. 1-1,2 metra głębokości. Z mostu do lustra wody także jest około metra.

Przypomnijmy, że w czwartek (23 czerwca) w nocy skoda fabia, którą podróżowały cztery osoby na lokalnej drodze prowadzącej ze Szczytna do wsi Witówko, w okolicach mostu na rzece Sawicy, wpadła do wody. Strażacy, którzy jako pierwsi przyjechali na miejsce zdarzenia, wyciągnęli z auta trzy osoby w wieku 21, 22 i 31 lat. Mimo podjętej przez strażaków reanimacji wszystkie te osoby zmarły. Czwarty uczestnik wypadku, który został znaleziony kilkadziesiąt metrów od pojazdu, jest w szpitalu.

W samochodzie był fotelik dziecięcy, więc strażacy od razu zaczęli przeczesywać dno rzeki, aby upewnić się, czy nie ma tam dziecka. Ustalono jednak, że dziecko nie podróżowało skodą w chwili wypadku. Policja nie ujawnia, czy uczestnicy tragicznego zdarzenia byli ze sobą spokrewnieni. Wiadomo, że wszyscy są mieszkańcami powiatu szczycieńskiego.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Orzysz: Volkswagen rozbił się na drzewie. 26-latek zginął na miejscu

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Wypadek na przejeździe kolejowym w Trawnikach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE