Olsztyn: Strajk kobiet podzielił studentów. Burza po wpisie samorządu UWM

2020-10-29 14:29 sch
Strajk Kobiet.
Autor: Marcin Wziontek/Super Express

Strajk kobiet podzielił opinię publiczną. Do ostrych starć pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami zaostrzenia prawa aborcyjnego, dochodzi nie tylko podczas samych protestów, ale i w internetowych dyskusjach. Nie inaczej było w przypadku studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przedmiotem dyskusji było stanowisko studenckiego samorządu.

Studenci z Olsztyna: "Nie zgadzamy się z decyzją TK"

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego olsztyńskiego uniwersytetu opublikowała wpis w mediach społecznościowych. Autorzy nie zgodzili się w nim z decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

- Pragniemy, aby wolność wyboru, godność oraz prawo każdego człowieka stanowiły najważniejsze wartości w naszej społeczności, co ślubowaliśmy stając się studentami. W trosce o wszystkie Polki, nie zgadzamy się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, która odbiera szanse decydowania o zdrowiu oraz losie kobiet - czytamy w treści wpisu Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM. - Nasze słowa nie mają charakteru politycznego i nie narzucamy nikomu poglądów. Jesteśmy jednak zdania, że wolność wyboru w XXI wieku to podstawowe prawo, którego nie wolno Nam i Wam odbierać.

Strajk kobiet Olsztyn. Fala komentarzy po wpisie studentów: "Nie wypowiadajcie się za wszystkich"

W komentarzach pojawiły się głosy popierające wpis studentów oraz podziękowania za taką postawę. Nie zabrakło jednak krytyki pod adresem samorządu studenckiego. Zdaniem komentujących, głos samorządu nie jest głosem wszystkich studentów UWM w Olsztynie.

Szkoda, że tylko w teorii uczelnie wolne są od polityki i ideologii

Prawo do wyboru dla chorych dzieci! One mają prawo żyć i umrzeć naturalnie, a nie w przyśpieszonym tempie. Nie wypowiadajcie się za wszystkich studentów.

Nie jesteście przedstawicielami wszystkich studentów UWM. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Jako studentka UWM nie zgadzam się z waszym stanowiskiem, nie występujecie w moim imieniu i uznawanie poglądów jedynie grupy studentów naszego uniwersytetu za poglądy wszystkich jest po prostu kłamstwem. Skąd pomysł na taka manipulacje?

Super Raport 29.10 (Goście: Bartosz Arłukowicz - PO oraz prof. Maria Gańczak - epidemiolog)

Strajk kobiet w Olsztynie. CZYTAJ WIĘCEJ: