Po służbie chciał udaremnić kradzież. Mierzył z broni do policjanta!

i

Autor: Shutterstock W Olsztynie policjant po służbie chciał udaremnić kradzież. Jeden ze sprawców mierzył do niego z broni.

Chwile grozy

Po służbie chciał złapać złodziei. Jeden z nich wyciągnął broń!

2023-01-30 12:09

Po służbie chciał udaremnić kradzież. Mierzył z broni do policjanta! Dwaj mężczyźni chcieli okraść jeden ze sklepów w Olsztynie. Powstrzymać ich próbował policjant po służbie. Nagle zrobiło się bardzo niebezpiecznie, ponieważ jeden ze sprawców wyciągnął broń i mierzył nią do funkcjonariusza. Mężczyźni uciekli, ale kilka godzin później byli już w rękach policji. Za kradzież rozbójniczą i napaść na funkcjonariusza grozi im do 15 lat więzienia. Obaj byli karani już wcześniej.

Olsztyn. Kradzież w sklepie. Policjant ruszył z pomocą, sprawcy wyjęli broń

Do zdarzenia doszło w piątek (27 stycznia) wieczorem w jednym z olsztyńskich sklepów. Będący w czasie wolnym od służby policjant z KMP w Olsztynie zauważył mężczyznę, który dokonał kradzieży sklepowej. Funkcjonariusz ruszył z interwencją i chciał zatrzymać mężczyznę. - Kiedy mężczyzna dowiedział się, że ma do czynienia z policjantem, stał się agresywny - mówi Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Po chwili do policjanta podszedł drugi mężczyzna. Jeden z nich wyciągnął broń i mierzył nią w kierunku funkcjonariusza. Po chwili sprawców kradzieży nie było już na miejscu. Uciekli.

Policjant przekazał informację o tym incydencie swoim kolegom, a ci po kilku godzinach zatrzymali obu mężczyzn w jednym z mieszkań w Olsztynie. Okazali się nimi mieszkańcy miast w wieku 28 i 39 lat. W trakcie przeszukania domu znaleziono broń pneumatyczną, którą mężczyźni grozili policjantowi. W momencie zdarzenia była najprawdopodobniej załadowana i jej użycie mogło doprowadzić do poważnego uszkodzenia ciała.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży rozbójniczej oraz czynnej napaści na funkcjonariusza, który podjął wobec nich czynności służbowe. Obaj mężczyźni byli już wielokrotnie karani za podobne przestępstwa i będą odpowiadać w warunkach tzw. recydywy. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Prokurator podjął decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzn wolnościowych środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru.

Sonda
Czy mieszkańcy Polski powinni mieć dostęp do broni?
Miejsce wybuchu gazu w kamienicy dzień po zdarzeniu