policja

i

Autor: pixabay.pl

Pojechali do zgłoszenia o znęcaniu się. Zaskakujące odkrycie policji w Olecku

2020-05-05 9:46

Policjanci z Olecka (woj. warmińsko-mazurskie) pojechali na miejsce interwencji, aby sprawdzić czy 38-letni mężczyzna nie znęca się nad dziećmi. Kiedy przyjechali na miejsce zgłoszenia, nie zauważyli niczego niepokojącego w zachowaniu 38-latka. Ich uwagę zwrócił jednak specyficzny zapach.

Specyficzny zapach zdradził 38-latka

W niedzielę (3 maja) po godz. 2 policjanci oleckiej komendy zostali skierowani na interwencję do jednej z rodzin zamieszkującej na terenie miasta. Jak wynikało ze zgłoszenia, mieszkający tam 38-latek miał znęcać się nad swoimi dziećmi.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus nie zniknie tak szybko. Naukowcy z USA przedstawili 3 scenariusze

- Kiedy policjanci zjechali na miejsce w mieszkaniu był spokój. Aby dokładnie sprawdzić czy w rodzinie nie dzieje się nic złego weszli do mieszkania. Tam od razu poczuli charakterystyczny zapach marihuany. Kiedy zajrzeli do sypialni dziecięcej zauważyli kilkadziesiąt roślin konopi rosnących w doniczkach i plastikowych kubeczkach - relacjonuje mł. asp. Justyna Sznel, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olecku.

38-latek przyznał, że to jego uprawa. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 42 rośliny konopi, a mieszkaniec Olecka został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia spawy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za uprawę konopi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TEŻ: Staniki w odstawce. Czy kobiece biusty odczują skutki kwarantanny?

Kosztowne spotkanie przy piwie w Ełku

Tego samego dnia policjanci z Ełku interweniowali wobec mężczyzn, którzy na jednym z miejskich osiedli spożywali razem alkohol. Mężczyźni spotkali się w grupie 5 osób i złamali zakaz zachowania odpowiedniej odległości od siebie. Pijąc piwo nie stosowali się także do obowiązku zakrywania nosa i ust.

Na uwagę zwróconą przez policjantów zareagowali lekceważąco i wulgarnie. Twierdzili, że święto upoważnia ich do wspólnego świętowania w wybrany przez nich sposób. Mężczyźni odpowiedzą za złamanie kilku przepisów dotyczących ograniczeń epidemiologicznych, a także spożywanie alkoholu w miejscu publicznym i używanie słów nieprzyzwoitych.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ TUTAJ!

Sonda
Czy chcesz aby twoje dziecko wróciło do żłobka/przedszkola już 6 maja?
Opolanie masowo ruszyli do Galerii Handlowej! Sprawdziliśmy zabezpieczenia!