Zdjęli go z wisielczej pętli. Policjanci z Olecka ocalili życie 57-letniemu mężczyźnie

2020-05-28 11:26 KIC, SCH
Próba samobójcza
Autor: Pixabay

Widok, jaki zastali policjanci z Olecka niejednego mógłby sparaliżować. Na szczęście dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji uratowali życie 57-letniego mężczyzny. Funkcjonariuszom udało się wydostać 57-latka z zabójczego uścisku.

Tragedia była o krok

W środę (27 maja) przed godz. 16 policjanci z Olecka otrzymali zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Świętajno awanturuje się mężczyzna. Kiedy dojechali na miejsce okazało się, że sprawca najprawdopodobniej wrócił do miejsca zamieszkania.

- W związku z tym policjanci poszli do jego domu celem przeprowadzenia rozmowy i ustalenia przyczyny jego zachowania. Będąc na klatce schodowej funkcjonariusze usłyszeli hałasy dochodzące z mieszania 57-latka, wskazujące, że może on potrzebować pomocy - relacjonuje podkom. Justyna Sznel, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olecku.

Całodobowa linia wsparcia. Policja przypomina

Widok, jaki zastali policjanci, niejednego by przeraził. Funkcjonariusze zauważyli wiszącego na skórzanym pasku mężczyznę. Od razu ruszyli mu z pomocą, uwalniając z zabójczego uścisku. Szybka reakcja i pierwsza pomoc policjantów zapobiegła tragedii. 57-latek przez załogę karetki został przewieziony do szpitala.

Policja przypomina, że działa całodobowa infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Jest to bezpłatna pomoc przez 7 dni w tygodniu i wsparcie telefoniczne dyżurnych specjalistów: psychiatrów, psychologów, prawników i pracowników socjalnych. To uruchomione w grudniu 2017 roku przez Fundację "Itaka" Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

Centrum Wsparcia to projekt Fundacji "Itaka", realizowany na zlecenie Ministerstwa Zdrowia i finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia. Jego celem jest pomoc osobom znajdującym w stanie kryzysu psychicznego z powodu np. śmierci, utraty pracy, rozwodu, lub zaginięcia bliskiej osoby, oraz zapobieganie depresji, samobójstwom i innym zachowaniem autodestrukcyjnym. Pomoc ta skierowana jest do osób w każdym wieku.

Sedno Sprawy - Krzysztof Gawkowski

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.