Rozstanie z chłopakiem skłoniło ją do szaleństwa. Teraz może iść do więzienia na lata

i

Autor: Shutterstock Rozstanie z chłopakiem skłoniło ją do "szaleństwa". Teraz może iść do więzienia na lata

Miłość zaślepiła 21-latkę

Rozstanie z chłopakiem skłoniło ją do "szaleństwa". Teraz może iść do więzienia na lata

2022-08-16 12:51

Nie od dziś wiadomo, że miłość potrafi pchnąć nawet do szaleństwa. Tak przynajmniej ze swojego zachowania tłumaczyła się olsztyńskim policjantom 21-letnia kobieta. Ukradła ona ubrania o wartości ponad 500 zł. To wszystko z powodu rozstania z chłopakiem. 21-latka czuła, że musi "zrobić coś szalonego". Za owo "szaleństwo" może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Olsztyn: Ukradła ubrania, bo "chciała zrobić coś szalonego" po rozstaniu z chłopakiem

W czwartek (11 sierpnia) olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży sklepowej w jednej z galerii handlowych. Na miejsce przybyli policjanci, którzy ze wstępnych ustaleń dowiedzieli się, że ochroniarz ujął mieszkankę Olsztyna, która chciała opuścić sklep ze skradzionym towarem, spakowanym w torbie foliowej i torbie materiałowej. Bramki sklepu uruchomiły alarm, przez co plan kobiety nie powiódł się.

21-latka ukradła ubrania, m.in. szlafrok, spódnica, sukienki, bluzki, bielizna, a nawet parasol. Towar został sprawdzony przez pracowników sklepu i powrócił do ponownej sprzedaży. 21-latka tłumaczyła się, że chciała „zrobić coś szalonego” po rozstaniu z chłopakiem. Kobieta po obejrzeniu na stronach internetowych filmików o oszukaniu systemów alarmowych, stwierdziła, że postanowi to wypróbować.

Policjanci nie mogli zakończyć tego zdarzenia inaczej jak sporządzeniem dokumentacji do wniosku o ukaranie do sądu, ponieważ wartość skradzionego towaru, łącznie przekroczyła 500 zł, co kwalifikuje zdarzenie jako przestępstwo. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

CZYTAJ TEŻ: Kradną nawet paliwo! Złodzieje w Olsztynie nie mają litości. "To desperaci, nie mają na używki"

Sonda
Czy zostałeś kiedyś okradziony?
Zgłosił kradzież mikroauta. Nie zgadniecie, gdzie było!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE