Śnieg zostanie w Olsztynie na dłużej? Co mówią prognozy?

2021-11-29 12:50
Śnieg, zima, mróz
Autor: Pixabay Czy śnieg w Olsztynie zostanie na dłużej? Co mówią prognozy IMGW?

Minionej nocy w Olsztynie spadł pierwszy od wielu miesięcy śnieg. Biały puch na ulicach miasta utrudnił życie mieszkańcom, szczególnie tym jadącym rano do pracy. W poniedziałek, 29 listopada, droga zajmowała znacznie więcej niż zwykle. Czy śnieg i zimowa aura zostanie w Olsztynie na dłużej? Co mówią prognozy? Zobacz szczegóły!

Śnieg na drogach i ulicach Olsztyna. Minionej nocy spadło kilka centymetrów białego puchu. W nocy temperatura spadła nieznacznie poniżej zera, więc śnieg utrzymał się i uprzykrzył życie mieszkańcom miasta o poranku. Droga do pracy czy szkoły zajęła więcej czasu niż zazwyczaj, a korki wydłużyły się. Drogowcy zabrali się do pracy, na drogi wyjechały piaskarki.

Krzysztof Sadzewicz z GDDKiA w Olsztynie poinformował PAP, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. - Błoto pośniegowe występuje lokalnie w centralnej części województwa. Pozostałe trasy są czarne, mokre - dodał. Na drogach krajowych pracuje 59 pojazdów zimowego utrzymania, na wojewódzkich 44 pługopiaskarki. - Wszystkie nasze drogi są przejezdne, ale wszędzie występuje jakaś śliskość. Część dróg jest czarna, mokra, ale na niektórych zalega jeszcze błoto pośniegowe - powiedział Ryszard Dulski z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Czy śnieg zostanie w Olsztynie na dłużej? W poniedziałek, 29 listopada, prognozowane są opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym, powodujące lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej od około 10 cm do około 15 cm. - Od kilku godzin w prawie całym województwie notowane są opady śniegu (w rejonie Zalewu Wiślanego przeważa deszcz ze śniegiem, lokalnie deszcz). Według stacji pomiarowych mogło spaść już około od 3 cm do lokalnie 7 cm. Może to powodować utrudnienia przede wszystkim komunikacyjne. Opady potrwają jeszcze długo, jednak ich intensywność będzie zmienna i w ciągu dnia opad w wielu miejscach zmieni się przejściowo na bardziej mokry, a pokrywa śnieżna nieco stopnieje - czytamy w komunikacie IMGW.

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?
Krzysztof Jarzyna już w Szczecinie! Wkrótce odsłonięcie pomnika
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE