To tu zginęli Weronika i Sebastian. Na miejscu strasznego wypadku płoną znicze [ZDJĘCIA]

2021-11-25 9:28
Śmierć rodzeństwa w Olsztynie. Na miejscu strasznego wypadku płoną znicze
Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS, Paweł Kicowski/SUPER EXPRESS Śmierć rodzeństwa w Olsztynie. Na miejscu strasznego wypadku płoną znicze

Od tragicznego wypadku przy ul. Bałtyckiej w Olsztynie, w którym zginęło młode rodzeństwo, minęły prawie dwa tygodnie. Mimo to, na miejscu tragedii nadal płoną znicze. Rodzina i mieszkańcy Olsztyna pamiętają o Weronice i Sebastianie.

Tragedia wydarzyła się na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Rybaki w Olsztynie. Weronika kierowała audi, obok siedział Sebastian. 11 listopada wieczorem w ich samochód wjechało inne, rozpędzone audi. Według biegłych, 39-letni Zbigniew G. pędził z prędkością 190 km/h. Młode rodzeństwo zginęło na miejscu. Nie mieli szans. Weronika miała 23 lata, a Sebastian - 25. 17 listopada odbył się pogrzeb rodzeństwa. Do kościoła św. Józefa w Olsztynie przybyło kilkaset osób, nie tylko rodzina i znajomi Weroniki i Sebastiana. Rodzeństwo spoczęło na cmentarzu w Gutkowie. Choć od tragicznego wypadku minęły prawie dwa tygodnie, w miejscu, gdzie zginęli Weronika i Sebastian, nadal płoną znicze. Rodzina, ich znajomi oraz mieszkańcy Olsztyna, pamiętają o zmarłym rodzeństwie.

Pogrzeb Weroniki i Sebastiana. Ostatnia droga rodzeństwa.

Co grozi sprawcy wypadku na Bałtyckiej w Olsztynie?

39-letniemu Zbigniewowi G. za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi więzienie. Ponadto uciekł on pieszo z miejsca zdarzenia i był poszukiwany przez policję w Olsztynie. Po trwających kilkanaście godzin poszukiwaniach został zatrzymany. Zbigniew G. usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki i z miejsca zdarzenia, za co grozi do 12 lat więzienia.

Zobacz zdjęcia z pogrzebu Weroniki i Sebastiana

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE