Termometr, upał, gorąco

i

Autor: Pixabay Upały w warmińsko-mazurskim. IMGW wydało ostrzeżenie II stopnia dla całego regionu.

Upalny tydzień w warmińsko-mazurskim. Żar poleje się z nieba. Prognoza pogody

2022-06-27 6:42

Prognoza pogody dla woj. warmińsko-mazurskiego. Przed nami upalny tydzień na Warmii i Mazurach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) prognozuje wysokie temperatury dla naszego regionu przynajmniej do piątku (1 lipca). Sytuacja jest na tyle poważna, że na terenie całego woj. warmińsko-mazurskiego obowiązują pomarańczowe alerty meteo drugiego stopnia przed upałem.

Kto czekał na upał w pierwszym tygodniu wakacji, ten nie może czuć się zawiedziony. Kto zaplanował sobie urlop na Warmii i Mazurach pod koniec czerwca, ten może nazywać się szczęściarzem. Pogoda w woj. warmińsko-mazurskim zachęca do spędzania czasu w słońcu, nad tysiącami lokalnych jezior. Warto jednak pamiętać o swoim bezpieczeństwie, ponieważ ciepła, słoneczna pogoda ma też swoje drugie oblicze.

Upały w warmińsko-mazurskim. Alert meteo IMGW

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) prognozują upały na Warmii i Mazurach, które mają potrwać przynajmniej do końca obecnego tygodnia. Sytuacja jest na tyle poważna, że IMGW wydało pomarańczowe alerty meteo drugiego stopnia przed upałem w całym woj. warmińsko-mazurskim. - Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy 25/26.06 od 13°C do 17°C, a w kolejne od 16°C do 19°C - czytamy w komunikacie IMGW. Prawdopodobieństwo występowania upałów na Warmii i Mazurach, eksperci oceniają na 80 proc.

ZOBACZ TEŻ: Sinice. Koszmar urlopowiczów powraca! Czerwony punkt na mapie Polski. Tu zakwitły sinice i jest zakaz kąpieli!

Jak walczyć z upałem?

Przy tak upalnej pogodzie warto zadbać o swoje zdrowie. Przede wszystkim należy pić dużo wody, aby uniknąć odwodnienia organizmu. Należy też chronić głowę i skórę przed słońcem. Wskazane jest nakrycie głowy i kremy z filtrem. Jeśli możemy, warto unikać słońca. Z kolei planując opalanie się, powinniśmy regularnie schładzać organizm. Upały to także czas, kiedy warto odłożyć do szafy ciepłe ubrania i postawić na coś lżejszego.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Na Półwyspie Arabskim, jak w piekle! Termometry pokazały ponad 51 stopni! Szokujące dane

Sonda
Lubisz kiedy jest upał?
Przesmyk suwalski: najniebezpieczniejsze miejsce na świecie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE