70-latek zaatakował nożem żeglarzy. Dramatyczne sceny w porcie żeglarskim w Sztynorcie

i

Autor: KWP Białystok 70-latek zaatakował nożem żeglarzy. Dramatyczne sceny w porcie żeglarskim w Sztynorcie

70-latek zaatakował nożem żeglarzy. Dramatyczne sceny w porcie żeglarskim w Sztynorcie

2022-06-24 17:21

70-letni mężczyzna w porcie żeglarskim w Sztynorcie (woj. warmińsko-mazurskie) zaatakował nożem żeglarzy. Jednego poważnie zranił w klatkę piersiową a drugiego próbował zranić. Sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowaniu aresztu; wyznaczył dozór policyjny i poręczenie.

Do tego zdarzenia doszło we wtorek wieczorem w największym porcie żeglarskim w na Mazurach, w Sztynorcie, gdy żeglarze spłynęli z jeziora. Przy kei na pokładzie jednej z łodzi wybuchła awantura. 70-letni mieszkaniec Płocka chwycił nóż i zaatakował załogantów. Jednego ranił poważnie w klatkę piersiową. Pomocy żeglarzom udzielili ratownicy z karetki wodnej. Obaj ranni trafili do szpitala w Giżycku. Napastnik został zatrzymany na łodzi przez policjantów z Węgorzewa. Oficer prasowa policji w Węgorzewie Agnieszka Filipska poinformowała PAP, że pobrano mu krew na zawartość alkoholu i obecność substancji psychoaktywnych.

Czytaj też: Nurkowie wydobyli łódź z jeziora Tałty. Utonęła tam 8-letnia dziewczynka

Zastępca Prokuratora Rejonowego w Giżycku Maciej Prokop poinformował PAP, że zatrzymany to 70-letni mieszkaniec Płocka Dariusz R. Śledczy postawili mężczyźnie dwa zarzuty: jeden dotyczy spowodowania obrażeń ciała, które skutkowały naruszeniem czynności narządu ciała powyżej 7 dni a drugi dotyczy usiłowania u innej osoby spowodowania takich obrażeń. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt. Sąd nie zastosował aresztu, wyznaczając dozór policji i poręczenie w wysokości 20 tys zł.

Czytaj też: Śmigłowiec z turystami runął na dno jeziora Tałty. Nowe fakty o wypadku w Mikołajkach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Bezpieczne wakacje - spotkanie informacyjne na plaży miejskiej nad jeziorem Okra w Drawsku Pomorskim
Sonda
Czy piłeś kiedyś alkohol na plaży?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE