Warmia i Mazury. Alarm meteo! Ulewy i burze 2 sierpnia!

2021-08-02 7:41
Ulewa
Autor: Pixabay Prognoza pogody dla Warmii i Mazur w poniedziałek, 2 sierpnia. IMGW ostrzega przed ulewami i burzami. Zdj. ilustracyjne.

Prognoza pogody dla woj. warmińsko-mazurskiego w poniedziałek, 2 sierpnia. Upały odpuściły i nie dokuczają już mieszkańcom Warmii i Mazur. Nie oznacza to jednak, że za oknami będzie spokojnie. IMGW wydało ostrzeżenia I i II stopnia przed silnym deszczem oraz burzami dla całego regionu. Szczegóły prognozy w artykule.

Jaka będzie pogoda w woj. warmińsko-mazurskim w poniedziałek, 2 sierpnia? Dobra wiadomość jest taka, że upały na Warmii i Mazurach ustały. Odpoczniemy od gorąca, jednak pogoda da się nam we znaki. Wszystko przez ulewy i burze, jakie pojawią się w naszym regionie. IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia (żółty alert) przed silnym deszczem z burzami dla części powiatów woj. warmińsko-mazurskiego. Zagrożone są powiaty: elbląski, braniewski, ostródzki, działdowski, nowomiejski i iławski. - Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, lokalnie silnym - prognozuje IMGW. Wysokość opadów miejscami od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 50 mm. Opadom towarzyszyć będą miejscami burze z porywami wiatru do 70 - 80 km/h. Lokalnie grad.

IMGW wydało ostrzeżenie II stopnia (pomarańczowy alert) przed silnym deszczem z burzami dla części powiatów woj. warmińsko-mazurskiego. Zagrożone są powiaty: olsztyński, lidzbarski, bartoszycki, kętrzyński, węgorzewski, gołdapski, giżycki, mrągowski, olecki, ełcki, piski, szczycieński i nidzicki. - Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym - czytamy w komunikacie IMGW. Wysokość opadów miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 70 mm. Opadom towarzyszyć będą miejscami burze z porywami wiatru do 80-90 km/h. Lokalnie grad.

Ze względu na dynamiczną sytuację meteorologiczną, ostrzeżenia może ulec zmianie. Prawdopodobieństwo występowania silnego deszczu z burzami na Warmii i Mazurach wynosi 80 proc.

Burza w Warszawie. Ulicami płyną rzeki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE