Nowe obostrzenia w warmińsko-mazurskim? Niepokojące doniesienia

2021-07-30 10:21
Minister Adam Niedzielski
Autor: GADOm Minister Adam Niedzielski

Koronawirus znów zaatakuje z ogromną mocą? Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział "Faktowi", że w sierpniu nastąpi pewne przyspieszenie zakażeń. Najgorzej ma być pod koniec września i na początku października - nawet do 15 tysięcy zakażeń dziennie. Szef resortu przyznał, że w województwie warmińsko-mazurskim i w czterech innych regionach mogą zostać wprowadzone obostrzenia.

Koronawirus. Obostrzenia w Warmińsko-Mazurskiem? Niepokojące słowa Niedzielskiego

Koronawirus i czwarta fala - czy w Polsce znów będziemy mieli lockdown? Czy rząd wprowadzi nowe obostrzenia? Te pytania coraz częściej pojawiają się wśród obywateli naszego kraju. Minister Adam Niedzielski nie ukrywa w rozmowie z "Faktem", że trzeba się przygotować na czarny scenariusz. Zakłada on nawet 15 tysięcy zakażeń dziennie pod koniec września i na początku października. Niesie to za sobą potencjalne ograniczenia. Jak wskazał szef resortu zdrowia - województwa słabiej wyszczepione będą narażone w pierwszej kolejności.

Czytaj też: Koronawirus, 29 lipca. Ile zakażeń w warmińsko-mazurskim?

- Tam prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się wirusa i ciężkich przebiegów jest większe. Jak patrzymy na mapę Polski, to województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie - powiedział "Faktowi" Niedzielski.

Wygląda na to, że rząd chce coraz mocniej naciskać na obywateli i przekonać ich do przyjęcia szczepionek. Do 29 lipca wykonano 34 096 548 szczepień, z czego 18 192 439 pierwszą dawką. W pełni zaszczepione są 17 225 194 osoby (zaszczepieni preparatem J&J oraz 2 dawką innych preparatów).

Czwarta fala koronawirusa w Polsce! Niedzielski podaje datę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE