Warmia i Mazury. IMGW ostrzega przed wichurami! "Zagrożenie zdrowia i życia"

2021-10-20 14:30
Wichura
Autor: Pixabay IMGW prognozuje wichury na Warmii i Mazurach w czwartek, 21 października.

Przez ostatnie dni pogoda na Warmii i Mazurach nie dawała się mieszkańcom we znaki. Temperatura nie była niższa od normy, a deszczu było niewiele. W czwartek, 21 października, pogoda da o sobie znać. Poznamy gorsze oblicze jesieni, ponieważ na Warmię i Mazury nadciągają wichury. Sytuacja jest na tyle poważna, że IMGW ostrzega przed "zagrożeniem zdrowia i życia". Sprawdź szczegóły!

Załamanie pogody na Warmii i Mazurach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej jeszcze w tym tygodniu prognozuje wichury w całym naszym regionie. IMGW planuje wydać ostrzeżenia I stopnia przed silnym wiatrem nie tylko dla woj. warmińsko-mazurskiego, ale także dla kilku innych województw. Chodzi o: pomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, dolnośląskie, lubuskie i zachodniopomorskie. Alerty pierwszego stopnia, zgodnie z aktualnymi przewidywaniami ekspertów z IMGW, mają obowiązywać od najbliższego czwartku, 21 października 2021 roku.

Czego należy spodziewać się w pogodzie na Warmii i Mazurach w czwartek, 21 października? - Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności - czytamy w komunikacie IMGW. Możliwy jest "silny wiatr o średniej prędkości 70-72 km/h lub porywy wiatru o prędkości 65-90 km/h".

PRZECZYTAJ TAKŻE: Gapowicze na Warmii i Mazurach. Rekordzista za dług mógłby kupić sobie dobry samochód!

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Wichura powalała gałęzie i drzewa w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE