Zabójstwo Joanny Gibner. Janusz Szostak pomagał w odnalezieniu ciała. "Robiłem to dla mamy Asi"

2020-05-28 11:58 SCH, KIC
Janusz Szostak w rozmowie z Tomaszem Walczakiem
Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Janusz Szostak w rozmowie z Tomaszem Walczakiem

W środę (27 maja) w Jeziorze Dywickim koło Olsztyna płetwonurkowie odnaleźli torbę z ciałem. Bardzo prawdopodobne, że to Joanna Gibner, zamordowana przez swojego męża 24 lata temu. Mama Joanny, pani Danuta, bardzo chciała, aby po latach od zbrodni córka doczekała się godnego pochówku. Bardzo pomógł jej w tym Janusz Szostak, autor książki pt. "Co się stało z Iwoną Wieczorek".

Zabójstwo Joanny Gibner. Nurkowie znaleźli ciało w jeziorze

24 lata temu niedaleko Olsztyna w woj. warmińsko-mazurskim doszło do makabrycznej zbrodni. Joanna Gibner została zamordowana przez swojego męża Marka. W, a następnie zatopiona w Jeziorze Dywickim. Ciała kobiety szukano przez wiele lat. Wiele wskazuje, że po wielu latach płetwonurkom udało się wyłowić zwłoki Gibner, która w chwili śmierci miała zaledwie 23 lata.

O poszukiwania ciała zabiegała pani Danuta Januszewska, mama zamordowanej Joanny. Wszystko po to, aby córka została godnie pochowana. Panią Danutę wspierał Janusz Szostak, autor książki pt. "Co się stało z Iwoną Wieczorek" wydawnictwa Harde. Dziennikarz śledczy przyznał w rozmowie z mediami nad jeziorem Dywickim, że wszystkie działania, na czele ze zbiórką pieniędzy, robione były głównie dla matki zamordowanej Joanny.

Marek W. zabił Joannę Gibner

- Robimy to tylko dla mamy Joanny, bo jesteśmy już niemal zaprzyjaźnieni. W kontakcie jesteśmy cały czas - mówił Szostak, który wciąż z emocjami mówi o morderstwie z 1996 roku. - 24 lata temu Joanna została zamordowana, po 3 tygodniach od ślubu. Jej mąż został zatrzymany dopiero po latach. Zanim to nastąpiło twierdził, że poszukuje zaginionej żony. Występował w programach telewizyjnych, m.in. "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie".

Ostatecznie prawda wyszła jednak na jaw. Marek W. został skazany na 15 lat więzienia. Na wolność wyszedł w 2018 roku. Zmarł w lutym roku ubiegłego.

Książka pt. "Co się stało z Iwoną Wieczorek" jest dostępna w sprzedaży internetowej [KLIKNIJ TUTAJ].

Maseczki nieobowiązkowe. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 45