Mgła, jesień, deszcz, pogoda

i

Autor: Pexels Zdj. ilustracyjne.

Prognoza na długi weekend

"Zgniły wyż" popsuje pogodę w Olsztynie. Prognoza na 11 listopada

2022-11-08 13:51

Jak będzie wyglądała pogoda 11 listopada i w długi weekend w Olsztynie? Prognozy nie są niestety optymistyczne, choć do naszego kraju zbliża się wyż. Tzw. "zgniły wyż", który zbliża się do Polski przyniesie zachmurzenia, mgły, opady mżawki, a nawet smog. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Pogoda na 11 listopada. "Zgniły wyż" wpłynie nie aurę

Tzw. "zgniły wyż" ma nawiedzić Polskę właśnie 11 listopada, a co za tym idzie - podczas długiego weekendu. Jak sama nazwa wskazuje, w praktyce oznacza to niezbyt przyjemną pogodę nie tylko w Święto Niepodległości, ale również w dniach 12-13 listopada. Termin "zgniły wyż" oznacza, że do naszego kraju dotrze nie słońce, a zachmurzenie, mgły - i to gęste, bo ograniczające widoczność do 100-200 m - opady mżawki i smog. Co więcej, przewidywany jest nagły skok ciśnienia, które może przekroczyć 1040 hPa. Słońce może się pojawić, ale tylko lokalnie, do tego na ograniczonym terytorium. Tak wynika z prognozy na portalu twojapogoda.pl.

Z kolei eksperci z IMGW sugerują, że w piątek (11 listopada) strefa frontowa "będzie zaznaczać się początkowo tylko na wschodzie Polski, gdzie zachmurzenie będzie jeszcze duże i miejscami występować będą opady deszczu". To kolejnie niepokojące prognozy dla Olsztyna i woj. warmińsko-mazurskiego na Święto Niepodległości. W pozostałej części kraju będzie pogodnie. Termometry pokażą od 9°C do 12°C. W kolejnych dniach - według IMGW - długiego weekendu na Warmii i Mazurach nadal może być pochmurno, a także mglisto, jednak bez opadów. Temperatura maksymalna od 9°C do 13°C. Wiatr osłabnie.

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Dawid Kubacki po dwóch wygranych PŚ w Wiśle
Nasi Partnerzy polecają