Wojsko Polskie

i

Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne.

Spróbuj sił w wojsku!

Chcesz poczuć się jak prawdziwy żołnierz? Spędź Święto Niepodległości w Giżycku i weź udział w grze terenowej!

2022-11-08 10:03

To niecodzienna forma spędzenia Święta Niepodległości, a także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. 11 listopada w całej Polsce odbędą się wojskowe gry terenowe, w których może wziąć udział każdy, kto chociaż przez chwilę chciałby poczuć się jak prawdziwy żołnierz. Będzie to okazja, by aktywnie spędzić czas i spróbować swoich sił w typowo wojskowych konkurencjach. Dla wielu będzie to również spełnienie marzeń! W woj. warmińsko-mazurskim wydarzenie odbędzie się w Giżycku.

Narodowe Święto Niepodległości. 11 listopada w Giżycku spróbuj swoich sił w wojskowej grze terenowej

Wojskowe gry terenowe to zawody społeczno-obronne, które będą zlokalizowane wokół jednostek wojskowych, miejsc pamięci oraz skwerów i placów miast. Zawody odbędą się w każdym województwie - po jednej grze na województwo. Miastem w woj. warmińsko-mazurskie, gdzie odbędą się wojskowe gry terenowe, będzie Giżycko. Celem tak pomyślanej zabawy jest promowanie postaw patriotycznych i obronnych, przeżycie obchodów Narodowego Święta Niepodległości w połączeniu z dbałością o zdrowie społeczeństwa oraz promocja służby wojskowej. – Będzie to czas spędzony na wojskowej rywalizacji, a jednocześnie świetny sposób na uczczenie Biało-Czerwonej. Gwarantujemy dobrą zabawę i zapewnimy wojskowe wyżywienie – zapewniają organizatorzy.

Podczas zawodów zaplanowano m.in. takie konkurencje jak nauka maskowania, składanie i rozkładanie broni, rzut granatem czy budowa schronienia. Niemniej żadna z gier nie będzie taka sama - będą różnić się między sobą w zależności od miejsca ich przeprowadzenia.

Sonda
Czy rząd powinien przywrócić obowiązkową służbę wojskową?

Narodowe Święto Niepodległości. Trwa rejestracja do wojskowej gry terenowej w Giżycku

Konkurencje w ramach wojskowych gier terenowych będą miały charakter zespołowy. Zgłoszone drużyny to maksymalnie 5-osobowe grupy. Mogą to być grupy przyjaciół, reprezentacje klas mundurowych, organizacje proobronne, rodziny. Udział drużyn jest całkowicie bezpłatny. Jedyne co trzeba zrobić przed startem, to zarejestrować się telefonicznie lub mailowo. Rejestracja trwa od 27 października i zakończy się 11 listopada. Każdy zespół na zakończenie otrzyma pamiątkowy dyplom.

Choć zawody odbywają się w 16 miejscach w całej Polsce, rozpoczną się o jednej porze. Start zaplanowany jest na godz. 10:00, bez względu na warunki atmosferyczne. Warto więc zadbać o odpowiedni strój: sportowe obuwie, długie spodnie, bluzę lub kurtkę, a także czapkę i rękawiczki. Rozgrywki planowane są do godz. 16:00.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej Wojska Polskiego.

[EXPRESS BIEDRZYCKIEJ] Gen. Stanisław Koziej mówi, co się stanie, jeśli Rosja wygra wojnę