Bomby w Opolskiem. Ewakuowano mieszkańców! "Ten widok działa na wyobraźnię" [AKTUALIZACJA]

2021-07-28 13:51
Kopice. Ewakuacja mieszkańców! Znaleziono bomby lotnicze. Tak wyglądają ich skutku [ZDJĘCIA]
Autor: Paweł Romek Kopice. Ewakuacja mieszkańców! Znaleziono bomby lotnicze. Tak wyglądają ich skutku [ZDJĘCIA]

"Ewakuacja jest konieczna" - mówi w rozmowie z Super Expressem rzecznik prasowy dowódcy 1 pułku saperów z Brzegu. W Kopicach trwa ewakuacja okolicznych mieszkańców. Z ostatniej chwili: akcja saperów zakończyła się o 13.40. Bomba odkryta w Kopicach na szczęście okazała się mniejsza, niż zakładano. Zostanie zdetonowana na poligonie.

[AKTUALIZACJA: 13.50]

W trakcie akcji ewakuowano z domów 32 osoby w promieniu 150 metrów. Szczęśliwie, kolejna bomba w Kopicach okazała się znacząco mniejsza, od znalezionej na tych terenach poprzednio, 30 czerwca. Saperzy obawiali się wagomiaru 250 kilogramów, tym razem bomba lotnicza miała zaledwie 50. 

Saperzy zabezpieczyli bombę, niedługo zostanie wysadzona na poligonie. Akcja służb trwała od 12.50 do 13.40. Utrudnień na lokalnych drogach już nie ma.

Kopice. Kolejne bomby w powiecie brzeskim. Trwa ewakuacja mieszkańców

W Kopicach (woj. opolskie, powiat brzeski) trwa ewakuacja okolicznych mieszkańców. Na miejscu jest 6 zastępów straży pożarnej i 1. Brzeski Pułk Saperów. W drodze z kolei dowódca i saperzy. Żołnierze ewakuują mieszkańców - jak zdradził rzecznik prasowy - konieczna jest ewakuacja w obrębie przynajmniej 250 metrów.

Są pierwsze podejrzenia - to najpewniej wagomiar 250 kilogramów, bomba, która potrafi siać spustoszenie. 30 czerwca natrafiono na taki niewybuch pochodzący z II wojny światowej. 

- Ewakuacja jest konieczna, zdjęcia, które przysyłam pochodzą z detonacji takiej bomby lotniczej znalezionej w Kopicach już wcześniej. W tle sylwetki żołnierzy - mówi w rozmowie z SE.pl rzecznik prasowy. Poniżej zdjęcia z detonacji.

Zginął podczas zabawy bronią