Brzeg: Policjanci PIJANI podczas akcji "Znicz"? "Zgłosili niedyspozycję"

2019-11-20 11:18
Wódka
Autor: pixabay.com

Jeden z policjantów w Lewinie Brzeskim oraz dwóch funkcjonariuszy w Brzegu miało przyjść na służbę po spożyciu - informuje nas czytelnik. Jak relacjonuje, policjanci z brzeskiej KPP stawili się na akcję "Znicz" pod wpływem alkoholu. Jeden z nich miał nawet uciec z komendy przed badaniem.

Jak relacjonuje nasz informator, do pierwszego z incydentów doszło w miejscowości Lewin Brzeski. Pijany funkcjonariusz miał się stawić na służbę. Tę informację potwierdza mł. asp. Patrycja Kaszuba, która informuje, że mężczyzna został zawieszony.

- Policjant z Lewina Brzeskiego, który końcem października stawił się do służby będąc pod wpływem alkoholu, został decyzją komendanta zawieszony w czynnościach służbowych i wszczęte zostało wobec niego postępowanie dyscyplinarne - informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba. - Stanowczo należy zaznaczyć, że w naszych szeregach nie ma przyzwolenia na takie zachowanie i osoby, które nie będą tego przestrzegać muszą się liczyć z wydaleniem ze służby - dodaje. 

Według naszego informatora, to nie jedyny wybryk alkoholowy policjantów z powiatu brzeskiego. Z jego relacji wynika, że dwóch funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu miało przyjść na służbę podczas akcji "Znicz" - jeden z nich miał być przebadany alkomatem. Ten, wedle naszego informatora, wykazał że policjant jest pijany. Tymczasem drugi policjant dowiedziawszy się, że będzie musiał "dmuchnąć", miał uciec z budynku komendy. Rzeczniczka brzeskiej KPP informuje, że przebieg zdarzeń był zupełnie inny.

- Dwaj funkcjonariusze zgłosili dyżurnemu, że są w złej kondycji psychofizycznej. Było to jeszcze przed odprawą służbową, a funkcjonariuszom została wyznaczona służba w innym terminie. Tego dnia ich obowiązki przejęli inni policjanci. Warto też pamiętać, że przełożeni nie odprawili funkcjonariuszy do służby, ani nie wydali im broni służbowej - wyjaśnia mł. asp. Kaszuba.

Jednocześnie przypomniała, że jednym z podstawowych obowiązków przełożonego przed odprawą jest zwrócenie uwagi na stan psychofizyczny funkcjonariuszy zgodnie z § 26 Zarządzenia Komendanta Głównego Policji nr 768 z dnia 14 sierpnia 2007 r. w sprawie form i metod wykonywania zadań przez policjantów pełniących służbę patrolową oraz koordynacji działań o charakterze prewencyjnym.