Intensywne opady deszczu w prognozie pogody dla woj. opolskiego

i

Autor: Pixabay

Załamanie pogody

Intensywne ulewy w woj. opolskim. IMGW ostrzega! Ile deszczu spadnie?

2022-09-14 11:11

Dla trzech powiatów w woj. opolskim Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia o intensywnych opadach. To jednak nie wszystkie zmiany, jakie szykuje dla nas pogoda w nadchodzących dniach. Sprawdźcie szczegóły!

W południowych powiatach woj. opolskiego spodziewane są intensywne opady deszczu, które przyniesie front przemieszczający się wzdłuż polskiej granicy. Żółte alerty obowiązują w powiatach: nyskim, prudnickim i głubczyckim.

Piesza poważnie ranna po zderzeniu z 64-latką na hulajnodze

"Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 30 mm do 35 mm" - przewidują synoptycy IMGW. W ciągu dnia opady deszczu obejmą całą południową Polskę. Ostrzeżenia obowiązują od godz. 12.00 14 września do poranka następnego dnia.

Załamanie pogody na weekend

To jednak nie koniec zmian w pogodzie, jakich możemy spodziewać się w tym tygodniu. Pod koniec tygodnia przyjdzie załamanie pogody w postaci znacznego ochłodzenia. Za tę jesienną aurę odpowiedzialny będzie niż znad Skandynawii. - To sprawi, że Polska znajdzie się w samym centrum uderzenia chłodu - mówił na antenie tvn24 Tomasz Wasilewski z TVN Meteo.