Koronawirus Opolskie: Przekroczona symboliczna granica! [podsumowanie tygodnia 17-21.01.22]

2022-01-21 23:18
Koronawirus 18.01: Ile dziś zakażeń i zgonów? Piąta fala w Lubelskiem
Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/dungtran_justin Koronawirus 18.01: Ile dziś zakażeń i zgonów? Piąta fala w Lubelskiem

Koronawirus: podsumowanie tygodnia 17-21.01.22 r. w województwie opolskim. W pięć dni na Opolszczyźnie potwierdzono testami 2718 przypadków zakażenia, a na COVID-19 umarło 58 mieszkańców regionu. W tym tygodniu przekroczona została symboliczna granica 110 tysięcy zakażeń od początku epidemii. Sprawdźcie podsumowanie epidemicznych danych z województwa opolskiego.

Koronawirus Opolskie: podsumowanie tygodnia 17-21.01.22

W Polsce realna staje się V. fala zakażeń koronawirusemSkala wzrostu poraża i jest odczuwalna także w województwie opolskim. W pięć dni (17-21.01.22) odnotowano 2718 potwierdzonych testami zakażeń, a na COVID-19 umarło 58 mieszkańców regionu. 

Zobacz też: Martwica kości po przechorowaniu COVID-19! Lekarze przerażają: "Jeszcze rok, dwa, pięć..."

W tym tygodniu resort zdrowia notował na Opolszczyźnie kolejno:

W piątek (21.01.22) odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia i premiera. - Piąta fala stała się faktem - stwierdził premier. Szef resortu zrelacjonował kolejne kroki rządu w walce z pandemią. Trwa przygotowywanie kolejnych łóżek covidowych. Zwiększane zostaną też możliwości testowania, a rząd, tam gdzie to możliwe, zaleca pracę zdalną. Ponadto, każdy przetestowany pozytywnie może w ciągu 48 godzin być zbadany przez lekarza pierwszego kontaktu, także w domu. Skrócono też kwarantanny do 7 dni. W aptekach możliwe będzie testowanie pod kątem COVID-19.

Zobacz więcej: Nauka zdalna i powrót do szkół po feriach 2022. Takiego ruchu ministra zdrowia i premiera się nie spodziewano! [21.01.2022]

Opolskie: Przekroczono symboliczną granicę

Jak dotąd, w województwie opolskim potwierdzono testami 111.032 zakażeń. Granicę 110 tysięcy infekcji przekroczyliśmy w tym tygodniu. Poważna staje się sytuacja w opolskich szkołach, gdzie zakażeń przybywa lawino, a kolejni uczniowie i nauczyciele kierowani są na kwarantanny. 

Spodziewamy się, że w przyszłym tygodniu dzienna liczba zakażeń koronawirusem w regionie może wzrosnąć z blisko 700 do 1,2-1,5 tys. – powiedział w czwartek na konferencji prasowej wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. Przestrzegł przed najbliższymi dniami.

Sytuacja zaczyna nam się pogarszać. Dwa dni temu liczba zakażeń w województwie opolskim wynosiła około trzystu. Wczoraj mieliśmy już wzrost prawie stuprocentowy, było to zakażeń około sześciuset. [...] To nie jest optymistyczna informacja. Spodziewamy się, że w przyszłym tygodniu tych zakażeń może być znowu o sto procent więcej. Przypomnę, że w szczycie czwartej fali, w okolicach połowy grudnia, w województwie opolskim poziom zakażeń wynosił 1004 zakażenia. W tej chwili mamy już blisko 700, a minął trzeci dzień od ataku wariantu omikron. Spodziewamy się, że w przyszłym tygodniu może być ich nawet 1,2-1,5 tys.

Sonda
Czy polski rząd w wystarczający sposób ogranicza skutki pandemii koronawirusa?