Przemysław Czarnek

i

Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Przemysław Czarnek

Nauka zdalna skrócona. Kiedy powrót do szkół po feriach? Decyzja ministra Czarnka jest jasna. "Naszym priorytetem jest..."

2022-02-20 22:41

Koniec nauki zdalnej - minister Czarnek ogłosił powrót do szkół. Kiedy? Od 21.02.2022 roku nastąpi powrót uczniów do szkół i do nauki stacjonarnej. Oznacza to, że nauka zdalna została skrócona o tydzień, w porównaniu do wcześniejszych zapowiedzi. Decyzja ma związek z sytuacją epidemiczną w Polsce. Szczegóły dotyczące skrócenia nauki zdalnej poznaliśmy na konferencji ministra edukacji i nauki oraz ministra zdrowia w środę, 9 lutego 2022 roku. Minister Czarnek odniósł się także do możliwości przywrócenia nauki zdalnej. Jego stanowisko w tej sprawie jest jasne. Zobaczcie!

Nauka zdalna skrócona. Od 21.02.2022 powrót do szkół

W środę, 9 lutego 2022, ok. godz. 12.30 rozpoczęła się konferencja ministra edukacji Przemysława Czarnka i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Przedstawiciele rządu ogłosili kolejne decyzje podejmowane w związku z aktualną sytuacją epidemiczną w Polsce. Na konferencji przedstawione zostały m.in. szczegóły dotyczące skrócenia nauki zdalnej i powrotu uczniów do szkół. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, minister Czarnek zapowiedział koniec nauki zdalnej dla uczniów starszych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jak ogłosił podczas konferencji szef MEiN, powrót do szkół i do nauki stacjonarnej nastąpi w poniedziałek, 21 lutego 2022 roku. Oznacza to, że uczniowie wrócą do szkół o tydzień szybciej niż ustalono pod koniec stycznia - nauka zdalna została skrócona do 21.02.2022.

Przywrócenie nauki zdalnej możliwe? Czarnek stanowczo

Podczas konferencji minister Czarnek był pytany także o to, czy możliwy jest powrót nauki zdalnej. - Kontynuowanie nauki stacjonarnej jest naszym priorytetem, czekaliśmy z nauką zdalną do momentu, aż to było naprawdę koniecznie - podkreślił minister Czarnek. - Na ten moment nie przewidujemy żadnych perturbacji, ale gdyby się zdarzyło, to zawsze będziemy brać pod uwagę sytuację pandemiczną przy podejmowaniu decyzji, z priorytetem nauki stacjonarnej - zapewnił Przemysław Czarnek.

Na konferencji prasowej głos zabrał także minister zdrowia Adam Niedzielski. Ogłosił zmniejszenie liczby łóżek covidowych oraz zmianę zasad izolacji i kwarantanny. Od 15 lutego 2022 izolacja będzie trwała 7 dni, a kwarantanna dla domowników będzie naliczana wyłącznie w okresie izolacji współdomownika. Z kolei kwarantanna z kontaktu zostaje zlikwidowana. Minister zaznaczył, że podjęte decyzje mają związek z liczbą zakażeń koronawirusem i wydolnością służby zdrowia w Polsce. - Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii - zadeklarował minister zdrowia Adam Niedzielski

Nauka zdalna skrócona? Kiedy konferencja ministra edukacji, Przemysława Czarnka?

Rozpoczęła się konferencja ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Aktualizacja powyżej.

Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze RMF FM, nauka zdalna ma zostać skrócona. Powrót do szkół ma nastąpić w poniedziałek, 14.02.2022. Decyzja rządu ma zapaść w najbliższych godzinach i zostać przedstawiona przez Przemysława Czarnka na konferencji prasowej. Kiedy konferencja ministra edukacji o nauce zdalnej? Zaplanowano ją na środę, 9.02.2022, na godz. 12. - Dziś po godz. 12.30 w siedzibie Ministerstwa Zdrowia odbędzie się wspólna konferencja ministra Przemysława Czarnka oraz ministra Adama Niedzielskiego na temat bieżących decyzji rządowych wynikających z sytuacji epidemicznej w kraju - ogłoszono na stronie MEiN. Powrót do szkół ma mieć związek z poprawą sytuacji epidemicznej w Polsce. Przypomnijmy, że nauka zdalna została wprowadzona od 27 stycznia i miała potrwać do końca ferii zimowych, czyli 27 lutego. Wiele wskazuje na to, że podczas konferencji ministra edukacji Przemysława Czarnka dowiemy się, iż nauka zdalna zostanie skrócona do 14 lutego 2022.

Przeczytaj koniecznie: Nauka zdalna na Podhalu to fikcja. Zbuntowani górale posłali dzieci do szkół

Nauka zdalna skrócona?! Czarnek zdradza plany MEiN

Nowe informacje o skróceniu nauki zdalnej mamy poznać na konferencji prasowej ministra edukacji w środę, 9.02.2022. Aktualizacja powyżej.

Najnowsze plany MEiN w temacie nauki zdalnej 2022 przedstawił we wtorek, 1.02.2022, minister Przemysław Czarnek. W programie "Sedno Sprawy" w Radiu Plus przyznał, że MEiN rozważa skrócenie nauki zdalnej dla wybranych uczniów. - Jeżeli będzie taka możliwość, skrócimy okres nauki zdalnej, szczególnie w tych województwach, gdzie kończą się ferie zimowe - mówił Przemysław Czarnek w programie "Sedno Sprawy". O ile nauka zdalna miałaby zostać skrócona i kiedy uczniowie mieliby wrócić do szkół? - Będziemy starali się skrócić naukę zdalną o tydzień bądź dwa tygodnie - tłumaczył minister edukacji i nauki. Gdyby te zapowiedzi weszły w życie, uczniowie z 5 województw, które zakończyły już ferie, wróciliby do szkół być może już nawet w połowie lutego 2022. Skrócona nauka zdalna miałaby objąć w pierwszej kolejności województwa:

  • kujawsko-pomorskie
  • lubuskie
  • małopolskie
  • świętokrzyskie
  • wielkopolskie

Wszystko ma zależeć od rozwoju sytuacji epidemicznej w Polsce.

Przypomnijmy, że nauka zdalna 2022 weszła w życie 27.01 i planowo ma potrwać do końca okresu ferii zimowych, czyli 27.02.2022. Jak zapowiedział minister Czarnek, termin ten może jednak ulec zmianie. Czytaj więcej: Czarnek o skróceniu nauki zdalnej. Minister edukacji się wygadał! [SEDNO SPRAWY]

Nauka zdalna 2022 wprowadzona w okresie ferii. Kto przechodzi na zdalne nauczanie?

Są najnowsze informacje o skróceniu nauki zdalnej - aktualizacja powyżej.

Od 27.01.2022 wraca nauka zdalna - ogłosił Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, a 26 stycznia podpisał rozporządzenie w tej sprawie. Szczegóły w materiale: Nauka zdalna od 27.01.2022 do kiedy? Rozporządzenie ministra Czarnka o nauce zdalnej od klasy V szkoły podstawowej. W myśl nowych przepisów, uczniowie klas V-VIII podstawówek i uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przechodzą na naukę zdalną, nie wrócą do szkół od czwartku, 27 stycznia, do końca ferii zimowych, czyli do 27 lutego 2022. - W praktyce oznacza to dla większości uczniów nieco ponad dwa tygodnie nauki zdalnej, bo pozostałe dwa tygodnie to są ferie zimowe, które w dziewięciu województwach przypadają na okres lutego. Jesteśmy pełni nadziei, że z końcem lutego, czyli wraz zakończeniem ferii, wszyscy spokojnie wrócimy do nauki stacjonarnej, bo – jak przewidujemy – ten szczyt piątej fali będzie przypadał za dwa, trzy tygodnie – powiedział Przemysław Czarnek.

Nauka zdalna - kiedy? MEiN: decyzja 25.01.2022 - aktualizacja powyżej

We wtorek, 25.01.2022 uczniowie, rodzice, nauczyciele i pozostali pracownicy oświaty siedzą jak na szpilkach, czekając na ogłoszenie decyzji rządu w sprawie wprowadzenia nauki zdalnej. Po porannych słowach Przemysława Czarnka, że decyzja dotycząca zamknięcie szkół i wprowadzenie nauki zdalnej może zapaść w ciągu następnych godzin, wszyscy niecierpliwie czekają na oficjalne stanowisko rządu i konferencję ministra edukacji i nauki. Jak na razie, brak jest szczegółowych informacji w tej sprawie. Tymczasem, jak zapewnia wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski, Przemysław Czarnek przekaże szczegóły dotyczące wprowadzenia nauki zdalnej dzisiaj, czyli we wtorek 25.01.2022. - Bardzo nam wszystkim zależy na tym, by nauka stacjonarna w jak najszerszym stopniu funkcjonowała. Mamy doskonałą świadomość i wiedzę na temat negatywnych skutków nauki zdalnej, ale sytuacja jest od nas zupełnie niezależna, tzn. wzrost zachorowań w V fali i nowy wariant koronawirusa omikron zmuszają nas do podjęcia bardzo niepopularnych decyzji. O skali tych niepopularnych decyzji dzisiaj poinformuje prof. Przemysław Czarnek - powiedział wiceminister Tomasz Rzymkowski. O której godzinie możemy się spodziewać tych informacji? Tego wiceminister nie doprecyzował. Zaznaczył tylko, że w tej sprawie trwają rozmowy między szefami resortów zdrowia i edukacji i "jak będzie decyzja wynegocjowana, to zostanie zakomunikowana". Dopytywany o kwestię nauki zdalnej Tomasz Rzymkowski, na antenie Polskiego Radia 24 nie udzielił już takiej jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy szczegóły decyzji poznamy jeszcze we wtorek, 25 stycznia, czy dopiero w środę, 26 stycznia 2022. - Niedługo, za kilka godzin będziemy musieli to zakomunikować - powiedział - Może dziś, może jutro, w ciągu najbliższych godzin - dodał.

Sonda
Nauka zdalna i powrót do szkół pod koniec lutego to dobry pomysł?

Nauka zdalna. Kiedy konferencja ministra edukacji?

Po wtorkowej (25.01.2022) zapowiedzi ministra edukacji Przemysława Czarnka, że decyzję o nauce zdalnej i zamknięciu szkół poznamy w ciągu najbliższych godzin, rodzice niecierpliwie czekają na nowe informacje w tej sprawie. Na razie nie są znane szczegóły dotyczące przekazania decyzji o nauce zdalnej 2022. Niektórzy spodziewają się konferencji ministra edukacji i ministra zdrowia. Kiedy? Tego na razie nie wiadomo, żadna taka konferencja prasowa nie została jak na razie zapowiedziania. Czytaj więcej: Nauka zdalna. Kiedy konferencja ministra edukacji i ministra zdrowia 25.01.2022? Decyzja o zamknięciu szkół w ciągu kilku godzin

Nauka zdalna i zamknięcie szkół. Najnowsze decyzje ministra edukacji i nauki

Powrót nauki zdalnej staje się coraz bardziej realny. Szkoły mogą zostać zamknięte, z pewnymi wyjątkami. O szczegółach decyzji rządu dotyczącej nauki zdalnej i zamknięcia szkół mówił Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. Jak zapowiedział na antenie TV Republika, pod uwagę brane są pewne zakresy przejścia na naukę zdalną, w zależności od stanu obciążenia ochrony zdrowia. - To są warianty, które dotyczą przejścia na naukę zdalną przede wszystkim klas od IV wzwyż i punktowo - w największych miastach, w największych skupiskach, gdzie ta transmisja koronawirusa jest na najwyższym poziomie i generuje największe problemy, jeśli chodzi o działalność służb sanitarnych - powiedział Przemysław Czarnek. Kiedy zostaną ogłoszone decyzje o nauce zdalnej i zamknięciu szkół? Minister edukacji i nauki zaznaczył, że decyzji w tej sprawie można się spodziewać "w najbliższych godzinach".

Nauka zdalna i zamknięcie szkół. Najnowsze decyzje ministra zdrowia

Najnowsze informacje dotyczące nauki zdalnej i zamknięcia szkół przekazał we wtorek, 25 stycznia 2022, Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. Aktualizacja powyżej.

W poniedziałek, 24 stycznia 2022, minister zdrowia Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie nauki zdalnej i zamknięcia szkół w związku z rozwojem piątej fali pandemii koronawirusa w Polsce. Kiedy rząd planuje zamknięcie szkół? Czy uczniowie wrócą do szkoły po feriach 2022? Słowa ministra zszokowały wielu rodziców. Jak zapowiedział Adam Niedzielski na konferencji prasowej 24.01.2022, po konsultacji z ministrem Przemysławem Czarnkiem, decyzja o zamknięciu szkół i wprowadzeniu nauki zdalnej może zapaść z dnia na dzień! - Widzimy dynamikę sytuacji. Po stronie ministra i mojej jest przekonanie, że jeśli osiągniemy krytyczny próg, to być może taką decyzję podejmiemy z dnia na dzień - podkreślił Adam Niedzielski, cytowany przez www.rynekzdrowia.pl.

Czytaj także: Wróci nauka zdalna? Adam Niedzielski o szkołach w pandemii. Konsultował się z Czarnkiem

Nauka zdalna powróci? Jaką decyzję podjął minister zdrowia i premier?

Są nowe decyzje w sprawie nauki zdalnej i zamknięcia szkół! Minister zdrowia zdecydował. Czy uczniowie wrócą do szkół po feriach 2022? Aktualizacja artykułu i najnowsze informacje z dnia 24.01.2022 powyżej.

Czy nauka zdalna powraca w związku z V falą i rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w Polsce? Informacje na temat walki z piątą falą pandemii przekazał na konferencji 21 stycznia 2022 minister zdrowia Adam Niedzielski oraz premier Mateusz Morawiecki. - Piąta fala stała się faktem - stwierdził premier. W związku z tym, rząd zdecydował się podjąć kolejne kroki w walce z pandemią. W ramach walki z 5 falą pandemii, rząd zaplanował przygotowanie kolejnych łóżek covidowych. Zwiększane zostaną możliwości testowania. Rząd zaleca także pracę zdalną. Ponadto, każdy przetestowany pozytywnie może w ciągu 48 godzin być zbadany przez lekarza pierwszego kontaktu, także w domu. Skrócenie kwarantanny do 7 dni - to kolejna wprowadzona zmiana. Ponadto, w aptekach możliwe będzie testowanie pod kątem COVID-19.

Uczniów, ich rodziców i pracowników szkół bardzo interesowała kwestia nauki zdalnej i powrotu do szkół po feriach 2022. Niestety, ani minister zdrowia Adam Niedzielski, ani premier Mateusz Morawiecki w ogóle nie poruszyli tego tematu na konferencji prasowej w piątek, 21.01.2022. Pytanie na temat nauki zdalnej nie padło także od żadnego z dziennikarzy, nie udało się więc uzyskać informacji na temat planów rządu w tym zakresie. Można więc przypuszczać, że - jak na razie - wprowadzenie nauki zdalnej nie jest planowane, a uczniowie po feriach zimowych 2022 wrócą do szkół. Niektórzy rodzice są jednak w szoku, że minister zdrowia i premier nawet nie podjęli tego tematu na konferencji i nie zapewnili, że zmiany nie są planowane. To uspokoiłoby tych rodziców i nauczycieli, którzy martwią się, że rząd wprowadzi naukę zdalną z dnia na dzień, jeśli liczba zakażeń będzie dalej rosła w tak szybkim tempie.

Konferencja ministra zdrowia 21.01.2022: nauka zdalna

Rozpoczęła się konferencja ministra zdrowia i premiera. Aktualizacja powyżej.

Statystyki zakażeń koronawirusem w Polsce rosną w zastraszającym tempie. W piątek, 21 stycznia 2022, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że tylko ostatniej doby odnotowano w Polsce 36 665 nowych przypadków koronawirusa. To niechlubny rekord zakażeń od początku pandemii. Polacy niecierpliwie czekają więc na decyzje rządu, które mają pomóc w walce z pandemią. Jakie działania planuje podjąć rząd PiS? Czy będą nowe obostrzenia i nauka zdalna? Odpowiedzi na te pytania poznamy być może podczas konferencji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i premiera Mateusza Morawieckiego, którą zaplanowano na piątek, 21 stycznia 2022, na godz. 12.15. Jednym z naglących tematów jest kwestia nauki zdalnej i powrotu do szkół po feriach 2022. Uczniowie, ich rodzice oraz nauczycieli chcą wiedzieć, jakie działania w tym zakresie planuje rząd. Przypomnijmy, że od czasu wybuchu IV fali pandemii koronawirusa, nauka zdalna jak do tej pory została wprowadzona tylko na kilka dni, w okresie świąteczno-noworocznym. Czy szkoły zostaną zamknięte ponownie w związku z rosnącą liczbą zakażeń?

Śledź naszą relację na żywo: Konferencja ministra zdrowia. Pilne wystąpienie Adama Niedzielskiego i Mateusza Morawieckiego! Będzie lockdown i nowe obostrzenia? RELACJA

Nauka zdalna. Co z powrotem do szkół po feriach 2022?

Decyzje rządu dotyczące kolejnych działań mających spowolnić przyrost nowych zakażeń mamy poznać na konferencji ministra zdrowia 21 stycznia 2022 roku o godz. 12.15. Spodziewamy się, że minister Adam Niedzielski oraz premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej poruszą także temat nauki zdalnej i ewentualnego zamknięcia szkół po feriach 2022. Aktualnie, do 30 stycznia, trwają ferie dla uczniów w pięciu województwach:

  • kujawsko-pomorskim,
  • lubuskim,
  • małopolskim,
  • świętokrzyskim,
  • wielkopolskim

Po 30 stycznia uczniowie mieli wrócić do szkół, jednak to może okazać się niemożliwe - rząd może wprowadzić naukę zdalną. Czy tak się stanie? Dowiemy się już 21.01.2022 o godz. 12.15 podczas konferencji ministra zdrowia i premiera.

Sedno Sprawy - Przemysław Czarnek