Nauka zdalna

i

Autor: SHUTTERSTOCK Nauka zdalna

Nauka zdalna od 20 grudnia. Minister zdrowia zamyka szkoły. Do kiedy zdalna szkoła?

2021-12-07 14:17

Nauka zdalna od 20 grudnia dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Rząd ogłosił we wtorek, 7 grudnia zaostrzenie obostrzeń. Wśród nowych wytycznych znalazła się zdalna szkoła - na razie przez trzy tygodnie. Jednocześnie otwarte pozostać mają w tym czasie przedszkola i żłobki. Uczniów szkół podstawowych i średnich czeka więc nauka zdalna. Więcej szczegółów w materiale.

Nauka zdalna od 20 grudnia dla uczniów

Z powodu niepoprawiającej się sytuacji epidemicznej w Polsce oraz pojawienia się zagrożenia wariantem omikron, w najbliższym czasie planowane jest zaostrzenie obostrzeń. O tym, co nas czeka mówił podczas dzisiejszej (7 grudnia) konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski i wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. W tym materiale informujemy o wprowadzeniu nauki zdalnej w szkołach.

Od kiedy nauka zdalna w szkołach?

Do tej pory, podczas czwartej fali epidemii koronawirusa, tam, gdzie zachodziła konieczność, szkoły działały w trybie hybrydowym (na zdalną naukę przechodziły jedynie klasy, w których pojawiło się zagrożenie związane z COVID-19) i tylko niektóre placówki zamykane były całkowicie. Rząd postanowił jednak, że w okresie okołoświątecznym, szkoły podstawowe i średnie zostaną zamknięte na 3 tygodnie. Nauczanie zdalne obowiązywać będzie od 20 grudnia do 9 stycznia 2022 r. Po tym terminie dzieci mają wrócić do nauki w trybie stacjonarnym.

ZOBACZ TEŻ: Konferencja ministra zdrowia. Obowiązkowe szczepienia, nauka zdalna i zwiększone limity od 15 grudnia 2021

Jednocześnie, jak poinformował minister zdrowia, otwarte pozostać mają w tym czasie przedszkola i żłobki.

Poradnik Zdrowie: powikłania po COVID-19
Sonda
Czy ponowne zamknięcie szkół to dobra decyzja?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE