Nauka zdalna

i

Autor: SHUTTERSTOCK Nauka zdalna

Nauka zdalna od 20 grudnia. Minister zdrowia zamyka szkoły. Do kiedy zdalna szkoła?

2021-12-07 14:17

Nauka zdalna od 20 grudnia dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Rząd ogłosił we wtorek, 7 grudnia zaostrzenie obostrzeń. Wśród nowych wytycznych znalazła się zdalna szkoła - na razie przez trzy tygodnie. Jednocześnie otwarte pozostać mają w tym czasie przedszkola i żłobki. Uczniów szkół podstawowych i średnich czeka więc nauka zdalna. Więcej szczegółów w materiale.

Nauka zdalna od 20 grudnia dla uczniów

Z powodu niepoprawiającej się sytuacji epidemicznej w Polsce oraz pojawienia się zagrożenia wariantem omikron, w najbliższym czasie planowane jest zaostrzenie obostrzeń. O tym, co nas czeka mówił podczas dzisiejszej (7 grudnia) konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski i wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. W tym materiale informujemy o wprowadzeniu nauki zdalnej w szkołach.

Od kiedy nauka zdalna w szkołach?

Do tej pory, podczas czwartej fali epidemii koronawirusa, tam, gdzie zachodziła konieczność, szkoły działały w trybie hybrydowym (na zdalną naukę przechodziły jedynie klasy, w których pojawiło się zagrożenie związane z COVID-19) i tylko niektóre placówki zamykane były całkowicie. Rząd postanowił jednak, że w okresie okołoświątecznym, szkoły podstawowe i średnie zostaną zamknięte na 3 tygodnie. Nauczanie zdalne obowiązywać będzie od 20 grudnia do 9 stycznia 2022 r. Po tym terminie dzieci mają wrócić do nauki w trybie stacjonarnym.

ZOBACZ TEŻ: Konferencja ministra zdrowia. Obowiązkowe szczepienia, nauka zdalna i zwiększone limity od 15 grudnia 2021

Jednocześnie, jak poinformował minister zdrowia, otwarte pozostać mają w tym czasie przedszkola i żłobki.

Poradnik Zdrowie: powikłania po COVID-19
Sonda
Czy ponowne zamknięcie szkół to dobra decyzja?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki