Strzelce Opolskie: Potworna śmierć pod kołami ciężarówki. Młody motocyklista nie miał szans [ZDJĘCIE]

i

Autor: OSP Strzelce Opolskie//Facebook Strzelce Opolskie: Potworna śmierć pod kołami ciężarówki. Młody motocyklista nie miał szans [ZDJĘCIE]

Koszmarna śmierć pod Strzelcami Opolskimi. 25-latek z Gliwic miał przed sobą całe życie, zginął na miejscu [ZDJĘCIE]

2021-07-09 11:26

Potworny wypadek na DK88 w okolicy Strzelec Opolskich. Za rondem na wylocie z miasta 25-letni motocyklista najprawdopodobniej został wciągnięty pod koła samochodu ciężarowego. Nie miał szans, zginął na miejscu. Razem z młodym motocyklistą, niedaleko niego podróżowała też para na osobnym motocyklu - im nic się nie stało.

Śmiertelny wypadek pod Strzelcami Opolskimi. DK88 była zablokowana przez trzy godziny

Do tragedii doszło chwilę przed 20.00 na drodze krajowej nr 88 pod Strzelcami Opolskimi. Młody, 25-letni motocyklista z Gliwic (woj. śląskie) przejechał rondo na wylocie z miasta (w kierunku Autostrady A4), a około 200 metrów dalej nagle wbił się pod koła jadącej przed nim ciężarówki. 

Zobacz też: Koperniki: Matka pozwoliła 15-latce prowadzić. Wiktoria śmiertelnie potrąciła kobietę. Wyrok sądu zaskoczył wiele osób

Epidemia odry w Polsce i na świecie

Na zagadkowy wypadek rzucają światło najnowsze ustalenia śledczych. Wskazują, że mężczyzna prowadzący Hondę CBR poruszał się pasem awaryjnym. Z nieustalonych dotąd przyczyn nagle znalazł się pod tylnymi kołami naczepy ciężarówki. Dokładne okoliczności tej tragedii są jeszcze badane, ale najprawdopodobniej 25-latek został pod koła wciągnięty. Później siła uderzenia odrzuciła go na drzewo.

Potężna siła uderzenia i późniejszego odrzucenia zaowocowała równie potężnymi obrażeniami, m.in. twarzoczaszki, szyi, czy klatki piersiowej. Na miejscu, poza policją, interweniowali też ratownicy medyczni, ale życie 25-latka nie udało się już uratować. Wiadomo, że mężczyzna podróżował z parą, która jechała osobnym motocyklem niedaleko niego, ale nic im się nie stało. 

Centrala GDDKiA cytowana przez PAP podaje, że droga DK88 na odcinku Strzelce Opolskie – Nogowczyce  była po wypadku zablokowana około 3 godziny. Śledztwo w tej sprawie kontynuują policjanci i prokurator ze Śląska.

Nasi Partnerzy polecają