Opiekunowie gwałcili małe dziewczynki. Szokujący wyrok sądu

2022-01-20 17:24
Krapkowice. Opiekunowie gwałcili małe dziewczynki. Obniżona kara dla sprawców podtrzymana!
Autor: Tomasz Radzik/Super Express; EME/cc0/Pixabay.com Sąd Najwyższ wydał wyrok ws. mieszkańców Krapkowic, którzy m.in. gwałcili małe dziewczynki, będąc ich opiekunami prawnymi (na zdj. matka dzieci Katarzyna K.)

Koniec sprawy mieszkańców Krapkowic, którzy m.in. gwałcili i molestowali małe dziewczynki, będąc ich opiekunami prawnymi. Katarzyna K., jej partner Janusz Cz. i ojciec kobiety Artur M. przez 2 lata krzywdzili córki 40-latki w wieku 5, 6 i 8 lat. Proceder trwał do momentu, gdy dzieci trafiły do rodziny zastępczej. Sąd Najwyższy wydał wyrok w tej sprawie.

Krapkowice. Opiekunowie gwałcili małe dziewczynki. Obniżona kara dla sprawców podtrzymana!

Jak informuje PAP, Sąd Najwyższy podtrzymał wyrok dla trojga mieszkańców Krapkowic w województwie opolskim, którzy gwałcili i w inny sposób krzywdzili trzy małe dziewczynki. Dzieci w wieku 5, 6 i 8 lat to córki 40-letniej obecnie Katarzyny K., która razem ze swoim partnerem Januszem Cz. i ojcem Arturem M. krzywdziła je w latach 2016-18, gdy dziewczynki trafiły do rodziny zastępczej. Cała trójka miała je nie tylko gwałcić, ale też molestować, bić, kopać, obrażać i poniżać. Z kolei wykorzystywać seksualnie dzieci, za przyzwoleniem ich opiekunów, miały też inne osoby. Katarzyna K. i jej ojciec zostali najpierw skazani na karę 18,5 roku więzienia, a Janusz P. - 17,5 roku. Cała trójka dostała też zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 50 metrów i obowiązek wypłaty zadośćuczynienia za doznane krzywdy w kwocie po 100 tysięcy złotych dla każdej z dziewczynek. Ten wyrok znacznie obniżył Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, który skazał kobietę i Artura M. na 12 lat więzienia, a partnera Katarzyny K. na 11 lat pozbawienia wolności, argumentując to tym, że oskarżeni nie doprowadzili u dziewczynek do obrażeń fizycznych. Skrzywdzone dzieci do tej pory poddawane są terapii.

Dalsza część tekstu POD GALERIĄ.

- W czwartek jako "oczywiście bezzasadne" Sąd Najwyższy oddalił wszystkie cztery kasacje wniesione w tej sprawie. Obrońcy wnieśli kasacje na korzyść każdego z trzech oskarżonych. Kasację na niekorzyść wniósł natomiast Prokurator Generalny, według którego prawomocne kary były rażąco łagodne i niewspółmierne do winy. Sąd Najwyższy nie przychylił się jednak do tej argumentacji, a wyroki stały się ostateczne - informuje PAP.

Czytaj też: Poruszające zdjęcie dziewczynki ze Świdnicy. 2-latka była w wielkim niebezpieczeństwie

Sonda
Zgadasz się z wyrokiem sądu?